بررسی حملات ادعایی داعش در یک ماه اخیر در عراق

یکشنبه 30 بهمن 1401 - 10:08
https://iswnews.com/?p=89128

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بررسی اخبار منتشر شده از سوی گروه تروریستی داعش نشان می‌دهد که عملیات‌های این گروه در مناطق مختلف عراق از نظر کمی و کیفی کاهش یافته است.

عملیات‌های داعش در مناطق مختلف عراق از نظر کمی و کیفی روندی کاهشی یافته‌ است اما این به معنای پایان داعش در عراق نیست. عملیات‌های یک ماه اخیر داعش در عراق بیشتر از نوع درگیری با نیروهای امنیتی عراق می‌باشد و این امر نشان می‌دهد که عناصر داعش دستکم در یک ماه اخیر در مناطقی مانند الانبار و طارمیه در شمال بغداد کمتر به طراحی عملیات پرداخته و بیشتر در کمین نیروهای عراقی گرفتار شده‌اند. اما در مناطق مختلف کرکوک و دیالی همچنان از توان طراحی عملیات برخوردار هستند. البته باید خاطرنشان کرد که با وجود طراحی عملیات‌هایی در استان کرکوک و دیالی، این عملیات‌ها از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و تلفات زیادی را از نیروهای عراقی نگرفته‌ است.

در زیر به جزئیات درگیری‌های عناصر تروریست داعش با نیروهای عراقی در مناطق مختلف عراق می‌پردازیم:

– تروریست‌های داعش در ۲۹ دی ماه با کمین نیروهای پلیس اتحادیه در نزدیکی روستای العصریه در منطقه الریاض واقع در جنوب غرب کرکوک درگیر شدند.
– تروریست‌های داعش در ۳۰ دی ماه با پرتاب بمب دستی به یک خودروی پلیس اتحادیه در حی الفیلق در شهر کرکوک حمله کرده و باعث از کار افتادن خودروی پلیس شدند.
– عناصر تروریست داعش در ۳۰ دی ماه به یک ایست‌بازرسی نیروهای عراقی در مسیر بغداد-دیالی در منطقه الغالبیه واقع در جنوب دیالی حمله کرده و سه تن از نیروهای عراقی را زخمی کردند.
– عناصر تروریست داعش در ۱ بهمن ماه با ایجاد بمب‌های کنار جاده‌ای به گشتی نیروهای عراقی در نزدیکی ایست‌بازرسی منطقه الغالبیه در جنوب دیالی حمله کرده و دو تن از نیروهای عراقی را زخمی کردند.
– تروریست‌های داعش در ۷ بهمن ماه با یک گشتی ارتش عراق در منطقه خان‌القدیم در طارمیه واقع در شمال بغداد درگیر شده و سه تن از نیروهای ارتش را زخمی کردند.
– عناصر داعش در ۱۴ بهمن ماه با یک بمب مغناطیسی، خودروی یک فرمانده میدانی در حشد‌الشعبی را در شهر طارمیه واقع در شمال بغداد مورد هدف قرار دادند. فرمانده میدانی حشد‌الشعبی در این حمله به شدت مجروح شد.
– تروریست‌ها در ۲۰ بهمن ماه به یک پاسگاه ارتش عراق در نزدیکی روستای البومحمد واقع در جنوب منطقه داقوق در استان کرکوک حمله کرده و یک دوربین دید در شب را منهدم کردند.
– عناصر داعش در ۲۱ بهمن ماه با یک گشتی حشدعشائری در صحرای حدیثه واقع در غرب الانبار درگیر شده و یک نیروی حشد عشائری را زخمی کردند.
– تروریست‌ها در ۲۴ بهمن ماه یک بمب ‌جاده‌ای را بر سر راه خودروی هامر ارتش عراق در نزدیکی دریاچه حمرین در استان دیالی عراق منفجر کردند. در اثر این انفجار خودرو از کار افتاده و سرنشینان آن زخمی شدند.
– عناصر داعش در ۲۴ بهمن ماه با یک گشتی ارتش عراق و نیروهای مبارزه با تروریسم در منطقه الطابی در نزدیکی طارمیه در شمال بغداد درگیر شده و یک تن از نیروهای عراقی را به شهادت رساندند.
– عناصر داعش طی درگیری با نیروهای عراقی در ۲۷ بهمن ماه در منطقه باغ‌های طابی در طارمیه واقع در شمال بغداد مدعی شدند که ۱۰ تن از نیروهای عراقی از جمله یک افسر را شهید و یا زخمی کردند.

لازم به ذکر است در این گزارش، اطلاعات عملیات‌ها و درگیری‌هایی که به طور رسمی از سوی داعش پذیرفته و اعلام گردیده، استفاده شده است. بنابراین انتشار این محتوا، به معنای صحت و تایید ادعای داعش نیست. همچنین اطلاعاتی از میزان خسارات و تلفات عناصر داعش نیز منتشر نشده‌ است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.