حمله به کاروان‌ لجستیک اشغالگران آمریکایی در عراق

یکشنبه 30 بهمن 1401 - 15:04
https://iswnews.com/?p=89202

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یک کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی در استان صلاح الدین هدف حمله گروه‌های مقاومت عراق قرار گرفت.

برای سومین بار طی ماه جاری، یک کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در استان صلاح الدین هدف حمله نیروهای مقاومت عراق قرار گرفت. تاکنون گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. پیش‌تر در ۱۷ بهمن ماه نیز یک کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی در در شهر سماوه واقع در استان المثنی هدف حمله گروه “مقاومت بین‌المللی” قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید: حمله به کاروان‌ لجستیک تروریست‌های آمریکایی در عراق

این حمله در حالی صورت گرفت که ساعاتی قبل، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به عدم نیاز عراق به نیروهای رزمی خارجی، بر ضرورت حضور مستشاران خارجی در عراق تاکید کرد. با توجه به عدم اقدام جدی دولت و مقامات ارشد عراق در خصوص اخراج نظامیان خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی از این کشور، احتمال می‌رود گروه‌های مقاومت عراق حملات خود علیه مواضع و کاروان‌های نظامیان آمریکایی در مناطق مختلف عراق را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: السودانی: به نیروی رزمی خارجی نیاز نداریم!

این پنجمین حمله گروه‌های مقاومت عراق علیه کاروان‌های لجستیک اشغالگران آمریکایی در عراق از زمان آغاز دور جدید حملات مقاومت علیه آمریکایی‌ها در عراق از ۲۲ دی ماه تاکنون می‌باشد.

طبق بررسی‌های “تحولات جهان اسلام”، این ۵۳ مین حمله‌ی گروه‌های مقاومت عراق علیه مواضع و کاروان‌های لجستیکی آمریکا است که از ابتدای سال ۱۴۰۱ انجام گرفته است. همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۳۹ حمله علیه کاروان‌ها و مواضع اشغالگران آمریکایی در استان “صلاح الدین” صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: گروه‌های مقاومت عراقی
اینفوگرافیک: عملیات‌ گروه‌های مقاومت عراق علیه نیروهای آمریکایی در سال ۱۴۰۰

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.