تحولات فلسطین، ۹ اسفند ۱۴۰۱

سه شنبه 9 اسفند 1401 - 15:41
https://iswnews.com/?p=89717

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” دستکم ۸ فلسطینی طی ۲۴ ساعت اخیر به اتهام نگهداری و حمل سلاح و همچنین تلاش برای عملیات‌های ضد اسرائیلی در کرانه باختری توسط نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

– در ۳ اسفند ماه، پس از یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به محله قدیمی شهر نابلس، درگیری مسلحانه شدیدی بین آن‌ها و نیروهای مقاومت فلسطین به وقوع پیوست که طی این درگیری، دستکم ۱۱ فلسطینی شهید و ۱۰۲ تن دیگر مجروح شدند. بعد از پایان درگیری‌ها، نظامیان اسرائیلی به تدریج از شهر نابلس عقب نشینی کردند.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از درگیری‌های نظامی در کرانه باختری، ۳ اسفند ۱۴۰۱

– در ۴ اسفند ماه، گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حمله ارتش اسرائیل به نابلس که منجر به شهادت و مجروح شدن ده‌ها فلسطینی شد، مناطق اشغالی اطراف نوار غزه از جمله سدیروت و عسقلان را هدف حمله راکتی قرار دادند.

بیشتر بخوانید: حمله راکتی مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی

– در ۶ اسفند ماه، مقاومت فلسطین در راستای ادامه آزمایش‌های راکتی برای تقویت توان نظامی خود، اقدام به شلیک شش فروند راکت به سمت دریا کرد.
– در ۷ اسفند ماه، یک جوان فلسطینی با ایجاد تصادفی ساختگی در شهرک حواره واقع در جنوب نابلس، خودروی صهیونیست‌ها را متوقف کرده و پس از این اقدام، به سوی آنان تیراندازی نمود که طی این عملیات، دو اسرائیلی کشته شدند.

بیشتر بخوانید: عملیات ضد اسرائیلی در نابلس + ویدیو

– در ۷ اسفند ماه، در جریان یورش شهرک نشینان صهیونیست به شهرک حواره واقع در جنوب نابلس، دستکم ۹۸ فلسطینی مجروح شدند.
– در ۷ اسفند ماه، شیخ سامح الاقطش، شهروند ۳۷ ساله فلسطینی ساکن شهرک زعتره در نابلس به ضرب گلوله شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسید.

شهید شیخ سامح الاقطش

– در ۸ اسفند ماه، رسانه‌های عبری اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ احتمالی مقاومت فلسطین به جنایات اخیر نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری به ویژه نابلس، نیروهای خود را در نوار مرزی باریکه غزه به حالت آماده‌باش درآورده است.
– در ۸ اسفند ماه، سه جوان فلسطینی در نزدیکی اریحا به سمت خودروی صهیونیست‌ها تیراندازی نمودند که طی این عملیات، یک اسرائیلی کشته و چهار تن دیگر مجروح شدند. مجریان عملیات تیراندازی در نزدیکی اریحا پس از پایان عملیات خودروی خود را آتش زده و از محل متواری شدند.

بیشتر بخوانید: عملیات ضد اسرائیلی در کرانه باختری + ویدیو

– شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که پس از برآورد اوضاع امنیتی، تصمیم بر این شده که پلیس رژیم اسرائیل از ترس وقوع عملیات‌های فلسطینی‌ها، همچنان در حالت آماده‌باش کامل باقی بماند.
– در ۹ اسفند ماه، دستکم ۸ فلسطینی به اتهام نگهداری و حمل سلاح و همچنین تلاش برای عملیات‌های ضد اسرائیلی در کرانه باختری توسط نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.
– رژیم صهیونیستی پس از عملیات ضد اسرائیلی در نزدیکی اریحا که به کشته شدن یک صهیونیست منجر شد، این شهر را به طور کامل محاصره کرده است.
– جوانان فلسطینی در پاسخ به جنایات اخیر اشغالگران اسرائیلی، یک دستگاه اتوبوس صهیونیست‌ها را در نزدیکی قدس به آتش کشیدند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام