پرونده سنگین تحریک طالبان پاکستان برای پرویز مشرف

چهارشنبه 10 اسفند 1401 - 10:46
https://iswnews.com/?p=89765

عمرمدیا بازوی رسانه‌ای تحریک طالبان پاکستان، در یک ویدیو هفت دقیقه‌ای به بررسی پرونده پرویز مشرف، رئیس جمهور پیشین پاکستان در دوران حکومتش پرداخت و او را عامل اصلی جنگ بی پایان پاکستان و کشتار قبایل مختلف عنوان کرد.

تحریک طالبان پاکستان (TTP) در این ویدیو نسبت به همکاری پرویز مشرف با آمریکایی‌ها در مسئله مبارزه با تروریسم انتقاد کرده و برخی کارهای او در دوره ریاست جمهوری‌اش را یادآوری می‌کند.

پرونده‌های محکوم شده در این فیلم عبارت‌اند از:

– حمله به میرانشاه
– حمله به وزیرستان شمالی
– حمله به یک مدرسه دینی در باجور در سال ۱۳۸۵ ه.ش
– تخریب جامعه حفصه در سال ۱۳۸۶ ه.ش
– حادثه لال (لعل) مسجد در سال ۱۳۸۶ ه.ش
– ناپدید شدن افراد مختلف به ویژه در بلوچستان
– حادثه دستگیری دکتر عافیه صدیقی و تحویل او به آمریکایی‌ها

در این ویدیو، پرویز مشرف متهم به وارد کردن مردم پاکستان به یک جنگ بی‌پایان و همچنین فروختن مجاهدان و “دختر ملت” (یعنی عافیه صدیقی) در قبال دلار به آمریکا می‌شود.
تحریک طالبان در این ویدئو پرویز مشرف را کسی می‌داند که از قدرت و لباس نظامی خود برای نادیده گرفتن اسلام و حتی رسوم قومی و قبیله‌ای و محلی و ملی سوءاستفاده کرده است.

مشرف در این ویدیو متهم می‌شود که مردم را در منطقه قبایل پاکستان بمباران هوایی کرده است و حملات او منجر به کشته شدن صدها بلوچ و همینطور کشته شدن عالمان دینی همانند مفتی نظام‌الدین شمزئی و غازی عبدالرشید شده است.

تحریک طالبان پرویز مشرف را که چندی پیش از دنیا رفت، ناکام در آزمون‌های الهی تلقی می‌کند و فیلمی از نماینده‌ای که از خواندن دعا برای روح مشرف امتناع کرده است را پخش می‌کند. در پایان فیلم نیز مسئولان پاکستان به عبرت گرفتن از سرنوشت پرویز مشرف و توبه به درگاه الهی دعوت می‌شوند.

لازم به ذکر است که پرویز مشرف، رئیس جمهور پیشین پاکستان در روز یکشنبه ۱۶ بهمن ماه، در سن ۷۹ سالگی از دنیا رفت. او دهمین رئیس جمهور پاکستان بود که با کودتا به قدرت رسید و به مدت ۹ سال بر این کشور حکومت کرد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.