بررسی اقدامات دو هفته اخیر عناصر داعش در عراق

یکشنبه 14 اسفند 1401 - 19:30
https://iswnews.com/?p=89917

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تروریست‌های داعش طی دو هفته گذشته درگیری‌های مختلفی با نیروهای حشد الشعبی، حشد عشائری، پلیس و ارتش عراق داشته‌اند که طی این درگیری‌ها خساراتی به نیروهای عراقی وارد کردند.

بررسی حملات اخیر داعش نشان می‌دهد که به جز حمله تروریستی به حشد عشائری در استان الانبار به نظر می‌رسد سایر درگیری‌ها جنبه دفاعی داشته‌ است. از سویی انهدام دو دوربین دید در شب در بازه زمانی دو هفته اخیر از سوی عناصر داعش نشان‌دهنده افزایش عملیات‌های تعقیب از سوی نیروهای عراقی علیه عناصر داعش می‌باشد. در ذیل به جزئیات عملیات داعش در دو هفته اخیر می‌پردازیم:
– تروریست‌های داعش در ۱ اسفند ماه، یک دستگاه دوربین دید در شب را که در یک پاسگاه ارتش در اطراف مقدادیه در استان دیالی تعبیه شده بود، منهدم کردند.
– عناصر داعش در ۳ اسفند ماه، با نیروهای حشد الشعبی و پلیس در منطقه رأس الجسر در مرکز کرکوک درگیر شده و یک تن از آن‌ها را به شهادت رسانده و یک تن دیگر را زخمی کردند. این در حالی است که طبق گزارش هفته‌نامه النبأ داعش، رسانه رسمی دولت عراق این درگیری را یک درگیری خانوادگی تلقی کرده‌ بود.
– عناصر داعش در ۴ اسفند ماه، یک بمب کنار جاده‌ای را در مسیر خودروی نیروهای حشد الشعبی در منطقه الحضر واقع در جنوب موصل منفجر کردند که این انفجار به شهادت یک نیروی حشد الشعبی و زخمی شدن دو تن دیگر انجامید. عناصر داعش یک بمب دیگر را در همان روز و در نزدیکی همان منطقه بر سر راه نیروهای گشتی پیاده حشد الشعبی منفجر کرده که به شهادت یک تن و زخمی شدن چند تن دیگر انجامید.
– تروریست‌های داعش در ۴ اسفند ماه، به گشتی ارتش عراق در نزدیکی منطقه مطیبیجه در استان دیالی که در حال اجرای کمین علیه عناصر داعش بود حمله کرده و دو تن را زخمی کردند.
– عناصر تروریست داعش در ۷ اسفند ماه، به مقر حشد عشائری در روستای الخوضه در منطقه المحمدی در هیت واقع در استان الانبار حمله کرده و یک فرمانده میدانی و سه نیروی دیگر حشد عشائری را به شهادت رساندند. لازم به ذکر است که منابع خبری داعش تصاویری از این حمله را منتشر کردند.
– تروریست‌های داعش در ۱۰ اسفندماه، به پاسگاه ارتش در نزدیکی روستای الصمود واقع در جنوب داقوق در استان کرکوک حمله کرده و یک دوربین دید در شب را منهدم کردند.

لازم به ذکر است که اطلاعت مندرج در این گزارش بر اساس منابع خبری داعش می‌باشد. همچنین اطلاعاتی از میزان خسارات و تلفات عناصر داعش نیز منتشر نشده‌ است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی