در سوم فروردین ماه، گروه تازه تاسیس مقاومت اسلامی لواء الغالبون با یک فروند پهپاد انتحاری مواضع تروریست‌های اشغالگر آمریکایی را در پایگاه خراب الجیر در جنوب منطقه الرمیلان سوریه هدف قرار داد که طی آن، به گفته آمریکا، یک پیمانکار آمریکایی کشته شد؛ اما اخبار منابع نزدیک به محور مقاومت چیز دیگری می‌گویند!

تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به پهپادی است که گروه مقاومت اسلامی لواء الغالبون به‌وسیله آن به پایگاه آمریکا در نزدیکی روستای خراب الجیر حمله کرد. این تصویر برای انتشار به دست تحولات جهان اسلام رسیده است.

پس از حمله پهپادی به این پایگاه و حملات تلافی‌جویانه آمریکا به دیرالزور، بیانیه‌ای توسط سنتکام منتشر شد که در آن از کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی خبر می‌داد. با این حال، منابع مطلع در گفتگو با تحولات جهان اسلام عنوان کردند که در این حمله ۳ نظامی آمریکایی کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند. موضوعی که با توجه به واکنش شدید آمریکا پس از حمله پهپادی و حملات سنگین هوایی به دیرالزور، صحت این تلفات را تایید می‌کند.

بیشتر بخوانید: یک گروه تازه تاسیس عراقی حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در سوریه را برعهده گرفت!

لازم به ذکر است، این اولین بار نیست که ارتش آمریکا در مواجهه با محور مقاومت میزان تلفات خود را پنهان می‌کند و یا در بیانیه‌های خود آماری غیر واقعی منتشر می‌کند.

پس از حمله پهپادی دردناک گروه‌های مقاومت عراقی و سوری به پایگاه اشغالگران آمریکایی در سوریه، موجی از جوسازی رسانه‌ای توسط رسانه‌های غربی علیه ایران آغاز شد. این رسانه‌ها با نادیده گرفتن سال‌ها اشغالگری، جنایات و قتل عام مردم غرب آسیا به دست آمریکا و متحدانش، انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفته و ایران را به مشارکت در این حملات متهم می‌کنند! این اتهامات در حالی مطرح می‌شود که مقابله با اشغالگری آمریکا حق طبیعی و قانونی کشورهای اشغال شده و مردم مورد ظلم واقع شده این کشورها است و آمریکا نمی‌تواند با فرافکنی و متهم کردن ایران، حضور غیرقانونی خود در سوریه و یا نقاط دیگر در غرب آسیا را توجیه کند.

از این رو، این حمله با اراده و خواست خود مردم منطقه و توسط گروه‌های مستقل انجام شده است و استفاده از سلاح‌های ایرانی و یا سلاح‌های مشابه لزوما به معنای مشارکت ایران در حمله و یا حملات نیست! همانطور که آمریکا جنگ افزارهای مختلف را در اختیار متحدانش قرار می‌دهد و استفاده از آن‌ها به معنای مشارکت مستقیم آمریکا نیست، ایران نیز جنگ افزارهای مشخصی را در اختیار متحدانش قرار می‌دهد و آنها نیز برای دفاع از خود از آن استفاده می‌کنند.

لحظه پرتاب پهپاد انتحاری که پایگاه اشغالگران آمریکایی در خراب الجیر سوریه را مورد هدف قرار داد.
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.