نتانیاهو از توقف طرح اصلاحات قضایی خبر داد!

سه شنبه 8 فروردین 1402 - 08:54
https://iswnews.com/?p=90908
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نخست وزیر رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه از توقف طرح جنجالی اصلاحات در سیستم قضایی این رژیم خبر داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل در ۷ فروردین ماه از توقف طرح جنجالی خود درباره سیستم قضایی این رژیم خبر داد.

وی طی یک سخنرانی گفت: تصمیم گرفتم که طرح تغییرات در سیستم قضایی را متوقف کنم و به گفتگو فرصت دهم. گروه کوچکی وجود دارد که آماده استفاده از خشونت و برافروختن آتش بوده و خواستار عدم حضور نظامیان در ارتش می‌شود و اسرائیل بدون ارتش استوار نخواهد ماند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بیان داشت که بیش از یک بار خواستار مذاکره شدم و ما در برابر برادرانمان و نه دشمنانمان ایستاده‌ایم و وقوع جنگ داخلی بین برادران ممنوع است. باید در رابطه با اصلاحات در سیستم قضایی به گفتگو مذاکره و بررسی بپردازیم.

نتانیاهو در ادامه اضافه کرد: ما در اوج بحران خطرناکی قرار داریم که وحدت بین‌مان را تهدید می‌کند. اکثریت چه در کنست (پارلمان اسرائیل) و چه در خیابان‌ها به ما تعلق دارد و اجازه سرقت نتایج انتخابات را نخواهیم داد. اقلیت افراطی وجود دارد که آماده است تا دولت را تکه تکه کند و اسرائیل بدون وجود ارتش نمی‌تواند وجود داشته باشد ارتش نمی‌تواند نافرمانی را تحمل کند.

پس از آنکه بنیامین نتانیاهو از توقف طرح اصلاحات قضایی خبر داد، اتحادیه کارگران اسرائیل اعلام کرد که اعتصاب خود را متوقف می‌کند. فرودگاه بن گوریون تل‌آویو نیز خبر داد که پروازها در این فرودگاه از سر گرفته می‌شود.

ساعاتی بعد از اعلام نتانیاهو، پلیس رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان در تل‌آویو، از بمب صوتی و ماشین‌های آب پاش استفاده کرد. تظاهرات کنندگان اعلام کردند تصمیم نتانیاهو برای توقف طرح اصلاحات قضایی کافی نبوده و باید این طرح به طور کامل لغو شود.

شایان ذکر است معترضان به طرح اصلاحات در سیستم قضایی از هفته‌های گذشته در خیابان‌های چند شهر فلسطین اشغالی به شکل گسترده حضور دارند و از صبح روز گذشته نیز اعتصابات سراسری رژیم صهیونیستی را فلج کرده بود. روز دوشنبه، بیش از ۱۰۰ هزار نفر مقابل کنست تجمع کرده و علیه طرح تغییرات در سیستم قضایی شعار دادند.

بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده ساکنان فلسطین اشغالی علیه نتانیاهو (ویدیو)

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.