ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به سخنان وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در خصوص تشکیل جبهه متحد ضد ایرانی با جمهوری آذربایجان، خواستار توضیح باکو درباره توافق با صهیونیست‌ها شد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ۱۱ فروردین ماه، اظهارات الی کوهن، وزیر خارجه رژیم اسرائیل مبنی بر توافق با جیحون بایراموف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان درباره تشکیل یک جبهه متحد علیه ایران را سند دیگری از نیات شوم رژیم اسرائیل برای تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران خواند و آن را قویا محکوم کرد و خواستار توضیح مقامات آذربایجانی در این رابطه شد.

کنعانی، اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره تشکیل جبهه متحد ضد ایرانی و نیز اظهارات بایراموف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص محتوای گفتگوهای و مرحله جدید شراکت استراتژیک بین جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی را تأیید ضمنی جهت‌گیری ضد ایرانی همکاری‌های آنها خواند و خواستار توضیح مقامات آذربایجانی در این رابطه شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تأکید بر پیوند ناگسستنی تاریخی و دینی بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان افزود:

“جمهوری اسلامی ایران همواره کوشیده تا تلاش بدخواهان برای ایجاد فاصله بین دو کشور همسایه را ناکام بگذارد و از دولت آذربایجان نیز انتظار می‌رود از دامی که دشمنان روابط دو کشور پهن کرده‌اند، دوری کند. جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به توطئه رژیم صهیونیستی علیه خود از خاک جمهوری آذربایجان بی تفاوت بماند.”

گفتنی است الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل طی یک نشست خبری عنوان کرده بود که جمهوری آذربایجان و اسرائیل درباره خطر ایران با هم اشتراک نظر دارند. ایران منطقه ما را تهدید و با حمایت و تامین مالی تروریسم در خاورمیانه بی‌ثباتی ایجاد می‌کند. ما باید با هم علیه ایران عمل کنیم. نباید اجازه دهیم ایران پتانسیل هسته‌ای خود را گسترش دهد.

شایان ذکر است جیحون بایراموف، وزیر اموز خارجه جمهوری آذربایجان در ۹ فروردین ماه و در نخستین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی، سفارت آذربایجان در تل‌آویو را افتتاح کرده و با الی کوهن، همتای اسرائیلی خود دیدار و گفتگو کرد.

بیشتر بخوانید: سفر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به فلسطین اشغالی (تصاویر)

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. فرزند ایران جمعه, ۱۱ فروردین, ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲

  دستگاه دیپلماسی ما را باش. خب برادر من چیرو توضیح بده؟ می خواید با رفقای صهیونیستشون بیان این ور ارس بهتون توضیح بدن؟!!

  پاسخ
 2. وحید شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵

  ما قدرت پخش مستند خانوادگی الهام علیف رو نداریم ، واقعا چرا باید با صهیونیست ها جبهه مشترک تشکیل ندن؟؟ واقعا چرا؟؟ بعدشم چرا جواب بدن وقتی سوتفاهم ها با برادران آذربایجانی برطرف شده!!!!

  پاسخ
 3. وحید شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۸

  مگه سوتفاهم ها با برادران آذربایجانی برطرف نشده بود!!!!!!

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.