القاعده: قیام علیه شیوخ خلیج‌فارس واجب است!

جمعه 11 فروردین 1402 - 23:57
https://iswnews.com/?p=91247

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مؤسسه “الملاحم” بازوی رسانه‌ای شاخه القاعده در شبه‌جزیره عربستان با انتشار سخنانی از خبیب السودانی تحت عنوان “ویل للعرب من شر قد اقترب”، ضمن انتقاد از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، قیام علیه شیوخ خلیج‌فارس را واجب دانست.

مؤسسه “الملاحم” بازوی رسانه‌ای شاخه القاعده در شبه‌جزیره عربستان (یمن) با انتشار سخنانی از ابراهیم احمد محمد القوصی معروف به خبیب السودانی تحت عنوان “ویل للعرب من شر قد اقترب” (وای بر عرب‌ها از شری که نزدیک می‌شود) کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس را بار دیگر به باد انتقاد گرفت و قیام علیه شیوخ خلیج‌فارس را واجب دانست.

خبیب السودانی از اعضای قدیمی و سودانی الاصل گروه القاعده و از زندانیان سابق گوانتانامو و از رهبران فعلی القاعده در یمن می‌باشد. او در در این فیلم اظهار داشته است که کشورهای شبه‌جزیره عربستان، سرزمین وحی را به پایگاهی برای سربازان زن و مرد صلیبی و آمریکایی تبدیل کرده‌اند و با اشاره به حدیث معروف “اخرجوا المشرکین من جزیره العرب” (مشرکان را از جزیره العرب بیرون کنید) شیخ‌نشین‌های خلیج فارس را بی اعتنا به این حدیث دانست و اظهار داشت که در حال حاضر سرزمین وحی در اشغال صلیبی‌ها قرار دارد.

انتقادات خبیب السودانی در این سخنرانی بیشتر متوجه قطر بود و هزینه‌های جام‌جهانی فوتبال در قطر را با میزان ناچیز کمک قطر به زلزله‌زدگان سوریه مقایسه کرد، و همینطور عدم اهتمام امیرنشین‌های خلیج فارس را نسبت به میلیون‌ها گرسنه در سرتاسر جهان اسلام مورد توجه قرار داد و کمک ناچیز شیخ‌نشین‌های خلیج فارس به محرومان را با هزینه‎‌های ۲۲۰ میلیارد دلاری جام‌جهانی مقایسه کرد. وی اظهار داشت اگر این مبلغ در میان جمعیت ۳۰ میلیون نفری یمن تقسیم می‌شد به هر نفر از اهالی یمن ۷۰۰۰ دلار و به هر خانواده ۳۵ هزار دلار سهم می‌رسید و هر خانواده می‌توانست برای خود خانه‌ مناسبی تهیه کند و بقیه مبلغ را نیز برای ایجاد یک شغل به کار گیرد.

القوصی با واجب دانستن قیام علیه شیوخ خلیج فارس از مسلمانان به طور عام و از ساکنان شبه‌جزیره عربستان به طور خاص خواست تا علیه حاکمان کشورهای حاشیه خلیج فارس قیام کنند. وی از علما و روشنفکران نیز خواست تا در برابر جنایات شیوخ شبه‌جزیره عربستان ساکت نمانند و وضعیت این حاکمان را برای مردم شرح دهند و آنها را به قیام علیه این حاکمان تشویق کنند.

لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا چندی پیش در قالب برنامه “جایزه برای عدالت” جایزه‌ای معادل ۴ میلیون دلار برای ارائه اطلاعاتی درباره القوصی در نظر گرفته و وی را مورد پیگرد قرار داد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. موحد گفت:

    والله حرفشون درسته،حرف حق میزنند.امام علی (ع) میفرماید:نگاه نکن کی چی گفته بلکه ببین چی گفته.حرف حق رو باید قبول کرد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام