روسیه بر بیش از نیمی از شهر باخموت مسلط شد! (نقشه میدانی)

دوشنبه 14 فروردین 1402 - 23:50
https://iswnews.com/?p=91376

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ادامه نبردهای ارتش روسیه و نیروهای اوکراینی در شهر باخموت، ساختمان شهرداری و شورای شهر باخموت در مرکز این شهر به کنترل نیروهای ارتش روسیه درآمد.

جنگ در اوکراین در حالی ۴۰۳مین روز خود را پشت سر می‌گذارد که اکنون جبهه شهر باخموت به اصلی‌ترین و فعال‌ترین میدان نبرد و درگیری در این کشور مبدل شده است. درگیریها برای تصرف شهر باخموت از اوایل ماه فوریه ۲۰۲۳ (۱۲ بهمن) با شدت و جدیت بیشتری دنبال شد و تا اواسط فوریه، رفته رفته به داخل شهر باخموت کشیده شد. از آن زمان تاکنون پیشرویها بسیار آهسته و کند اما به‌صورت پیوسته در نقاط مختلف شهر در محورهای شمالی، شرقی و جنوبی ادامه دارد.

در ادامه این پیشرویها، طی سه روز گذشته، نیروهای واگنر و ارتش روسیه موفق شدند ساختمان شهرداری و شورای شهر باخموت و تعداد دیگری از ساختمان‌های دولتی در مرکز شهر باخموت را تصرف کنند. با پیشروی در این محور، عملا تمامی مناطق شرقی شهر به کنترل ارتش روسیه در آمده است.

در محور شمالی شهر، نیروهای روسیه بیشتر منطقه صنعتی آزوم را به تصرف خود درآورده اند و درگیریها برای تصرف مناطق باقیمانده آزوم و منطقه سلیشچه ادامه دارد. در محور جنوبی شهر نیز درگیریها در اطراف استادیوم آوانگارد ادامه دارد.

در حال حاضر حدود ۷۰ درصد شهر باخموت در کنترل روسیه است و نیروهای اوکراینیِ باقی‌مانده در غرب شهر، شانس بسیار کمی برای مقاومت و حفظ این شهر دارند.

بیشتر بخوانید: پیشروی روسیه در دونتسک؛ محاصره باخموت تنگ‌تر شد! (نقشه میدانی)

نقشه باخموت – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.