حمله راکتی مقاومت فلسطین به سرزمین‌های اشغالی (ویدیو)

چهارشنبه 16 فروردین 1402 - 11:38
https://iswnews.com/?p=91486

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مسجد الاقصی و بازداشت فلسطینی‌ها، مناطق صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه را هدف حمله راکتی قرار دادند.

نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در بامداد ۱۶ فروردین ماه به مصلای قبلی در داخل مسجد الاقصی یورش برده و نمازگزاران و اعتکاف کنندگان را مورد حمله قرار دادند. در جریان این یورش، دستکم ۲۴۰ نمازگزار فلسطینی زخمی و بیش از ۴۰۰ نفر توسط اسرائیلی‌ها بازداشت شدند.

همزمان با این اتفاق، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: آنچه در مسجد الاقصی در جریان است، تهدیدی جدی برای مقدسات فلسطین است و ملت فلسطین باید با همه توان خود را برای رویارویی حتمی با اشغالگران اسرائیلی در روزهای آینده آماده کند.

در همین راستا، جنبش حماس نیز اعلام کرد که آنچه در مسجد الاقصی در جریان است، بسیار خطرناک است و دشمن صهیونیستی بهای آن را خواهد پرداخت.

ساعاتی بعد از این حادثه، مقاومت فلسطین در پاسخ به حمله وحشیانه و جنایتکارانه اشغالگران اسرائیلی به مسجد الاقصی و سرکوب نمازگزاران فلسطینی، مناطق صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه را هدف حمله راکتی قرار داد.

پس از این حمله، صدای آژیر خطر در برخی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه به صدا در آمد و منابع اسرائیلی اعلام کردند که دستکم ۱۰ راکت از نوار غزه به شهرک‌های اطراف نوار غزه شلیک شده است.

از سوی دیگر، شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که بامداد امروز طی سه مرحله، ۱۶ فروند راکت از نوار غزه به سوی شهرک‌های اطراف این منطقه شلیک شد و یک فروند راکت به نزدیکی یک کارخانه در سدیروت اصابت کرد. طبق اذعان رسانه‌های عبری زبان، سامانه‌های گنبد آهنین، تنها ۸ راکت از مجموع ۱۶ را رهگیری و منهدم کردند.

به صدا درآمدن آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی
لحظه اصابت راکت مقاومت فلسطین به کارخانه‌ای در سدیروت

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ به حملات راکتی مقاومت، دو مقر مقاومت در جنوب غرب شهر غزه و در نزدیکی اردوگاه النصیرات را هدف حمله قرار دادند. همچنین توپخانه‌های ارتش صهیونیست، مناطقی در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه و نیز شرق منطقه خانیونس در جنوب نوار غزه را مورد هدف قرار دادند. این حملات تلفات جانی نداشته است.

لحظه بمباران یکی از پایگاه‌های مقاومت فلسطین در غرب شهر غزه توسط هواگردهای اسرائیلی
ضرب و شتم نمازگزاران در مسجد الاقصی توسط نظامیان صهیونیست
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.