اخبار
ویدیو | بررسی سوء استفاده تبلیغاتی از کودکان در جنگ؛ ترفند تکراری رسانه های غربی از شرق حلب تا غوطه دمشق

دن کوهن خبرنگار شبکه RT روسیه در این ویدیو به ابعاد سوء استفاده تبلیغاتی رسانه های غربی از کودکان برای سرپوش گذاشتن بر واقعیات جنگ سوریه جهت حمایت از تروریستهای مسلح در مجاورت دروازه های دمشق می پردازد.


کیفیت بالا: دانلود

کیفیت پایین: دانلود


در این ویدیو با فلش بکی به برهه زمانی آزادسازی شرق حلب،‌ به طور خاص اشاره به سوء استفاده مسلحین از بنا العبد دختر ۷ ساله ی یکی دیگر از مخالفین مسلح کتائب الصفوه دارد که مادرش از اکانت توییتری او پیام های سیاسی با مضمون ترغیب غرب به دخالت نظامی در حلب مخابره می کرد. 


همین ترفند رسانه ای در غوطه شرقی با سوء استفاده از کودکان دیگری به نامهای نور، علاء و محمد نجم همچنان ادامه دارد و توسط رسانه های تصویری غربی به طور گسترده پوشش داده می شود. 


چندین پست در صفحه تحولات در مورد بناالعبد، عمران دقنیش و به طور کل شیوه ی غیر انسانی مخالفین مسلح سوری در سوء استفاده ی تبلیغاتی از کودکان در جنگ منتشر شد که شاید مستند بنا العبد (در چند قسمت) از جمله مستندات با ارزش و روشنگر در این مورد باشد:

 

مکس روزنتال از دبیران خبری Washington post اعتراف می کند کاهش مداوم مخاطبان خبری در موضوع جنگ سوریه باعث دلسردی او شده است. (تصویر) اتفاقی که می تواند ناشی از روایت یک طرفه، خطی، ریاکارانه و اغراق آمیز رسانه های جریان غالب غربی در مورد جنگ سوریه باشد.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "ویدیو | بررسی سوء استفاده تبلیغاتی از کودکان در جنگ؛ ترفند تکراری رسانه های غربی از شرق حلب تا غوطه دمشق"

میثم :

خیلی نامرد هستن اینا، یه جا یه بچه رو با آمپول هوا کشتن و وانمود کردن که با بمب شیمیایی دولت سوریه کشته شده.

۳۰
۱۵
ناشناس :

واقعا جالبا شورشی های اسلامی و جهادی ،در کشوری که مسلمانان واقعی دارن بدست کفار کشته می شوند و بی دین ها باقی می مانند وای به حال ان کشور شماهم با کفار هم نوا شده اید و می گویید شورشی های اسلامی. ایا شما مسلمانید؟

۱۸
۲۷
شایان کریمی :

شما رو نمیدونم ولی کسی که با الله و اکبر سر میبره. کسی که بچه توی تنور میندازه کسی که سه بار میزنه توی سر زن مردم بعد صاحبش میشه. کسی که جان و مال ناموس سایر مسلمانان و حلال میکنه و زن مسلمان رو به بردگی میفروشه و تکفیر میکنه و از سر تا پاش رو مدیون دول نوکر غربی هاست و وظیفه اش پاسداری از مرز اسرائیل و هدفش نابودی راه و حتی سنگ و خشت و چوب بارگاه ال الله است من مسلمان نمیدانم شما میدانید میل خودتان در تعریف من نمیگنجد. اینکه تمام جبهه مقابل را هم کافر بدانید همچنین. به فرض کافری که جلوی طرح اسرائیل بایستد شرف دارد به مسلمان نمای سلفی که با الله و اکبر سر ببرد و در بیمارستان صهیونیست ها درمان شود و از شارون هم گاها تعریف کند

۲۴
۳
ترانه :

شورشی های اسلامی لفظ ترجمه ی متن گفته است وگرنه اگر اینجا مد نظر بود تا حالا صد ها بار در سایت استفاده میکردن. تروریست های تکفیری وهابی مزدور اسرائیل و آمریکا که طرح تجزیه منطقه رو اجرا می‌کنند و فقط مسلمون ها رو می‌کشند و در مسجد بمب می‌گذارند و جگر مسلمان رو به نیش می‌کشند و جهاد نکاح می‌کنند و از اسلام یک چهره کریه و وحشتناک به دنیا معرفی میکنن مسلمان نیستند. شیخ علامه البوطی رو احتمالا کفار کشتند یا ایشون کافر بود؟؟ یا چندین فرد دیگر.

۲۳
۳
جواب :

خوارج هم شورشیان مسلمان بودن. مسلمانان به دست کدام کفار کشته میشن؟ اسد مسلمان هست. همسرش مسلمان سنی هست. اسد با اسرائیل در حال جنگ هست با خوارج که دست توی دست آمریکایی ها گذاشتن در حال جنگ هست …….

۲۳
۲
ali :

مسلمان نماهای سلفی/وهابی بزرگترین دشمن اسلامند

۲۳
۱