رئیس اسبق امان: آمریکا در جنگ آتی به ما سلاح و مهمات نمی‌دهد!

چهارشنبه 30 فروردین 1402 - 12:10
https://iswnews.com/?p=92518

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس اسبق شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن هشدار در خصوص بحران کنونی میان کابینه نتانیاهو و آمریکا، بیان داشت که این موضوع باعث خواهد شد واشنگتن در جنگ‌های آینده به اسرائیل سلاح و مهمات ندهد.

آهارون زئیوی فرکاش، رئیس اسبق شعبه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل (امان) به هشدارهای اخیر امان نسبت به وقوع جنگ در پی تنش ایجاد شده به سبب حملات راکتی از سمت غزه، سوریه و لبنان به اراضی اشغالی پس از حملات وحشیانه نظامیان اسرائیلی به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان در مسجد الاقصی اشاره کرد.

وی گفت: این جزو معدود حالت‌هایی است که امان به محافل سیاسی اسرائیلی هشدار داده و اعلام کرده که این ممکن است مقدمه‌ای برای جنگ و درگیری بزرگی باشد. او این هشدار را با بحران سیاسی داخلی رژیم صهیونیستی به سبب طرح اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو با هدف تضعیف دستگاه قضایی در ارتباط دانست.

رئیس اسبق امان تاکید کرد که می‌توانم با صراحت بگویم که طبق داده‌های اطلاعاتی موجود، دشمنان ما به این نتیجه رسیده‌اند که شکاف و اختلافات داخلی رو به افزایشی در میان اسرائیلی‌ها ایجاد شده است.

فرکاش تصریح کرد که روابط بین اسرائیل و آمریکا مهمترین عنصر بین عناصر امنیت ملی اسرائیل است و هشدار داد که ادامه بحران و تنش کنونی بین دولت نتانیاهو و دولت بایدن به سبب طرح اصلاحات قضایی و مخالفت شدید آمریکا با این طرح، ممکن است در نهایت به امتناع آمریکا از دادن اسلحه و گلوله به اسرائیل در جریان جنگ‌های آتی و پایان یافتن تسلیحات این رژیم منتهی شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.