یوآف گالانت وزیر جنگ اسرائیل

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزیر جنگ اسرائیل طی سخنانی با اذعان به این که ایران به لحاظ اقتصادی و نظامی قوی‌تر خواهد شد گفت این چیزی است که باید خواب را از چشمان اسرائیل دور کند.

یوآف گالانت، وزیر جنگ اسرائیل در ۳۱ فروردین ماه طی بیانیه‌ای اعلام کرد دستگاه امنیتی این رژیم به این نتیجه رسیده که تل‌آویو با دوران امنیتی جدیدی روبروست که در آن ممکن است تهدید واقعی برای همه بخش‌ها از همه جهات به طور همزمان وجود داشته باشد.

اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی چند روز قبل ارزیابی کرد که خطر جنگ در سال آینده در حال افزایش است. گالانت اظهار داشت که تشکیلات امنیتی این رژیم به این درک رسیده که اکنون در پایان عصر رویارویی‌های محدود یا روزهای جنگ هستیم.

وی اضافه کرد: سال‌ها در اسرائیل با این فرض که می‌توان مواجهه‌های محدود را حفظ کرد، فعالیت می‌کردیم اما این پدیده‌ای است که در حال از بین رفتن است. امروز پدیده‌ای محسوس از همگرایی عرصه‌ها وجود دارد و ما با دوران امنیتی جدیدی روبرو هستیم که در آن تهدید واقعی در همه بخش‌ها به طور همزمان امکان‌پذیر است.

وزیر جنگ اسرائیل ضمن تکرار اتهامات بی‌اساس علیه تهران، مدعی شد که ایران نیروی محرکه در همگرایی عرصه‌ها بود زیرا منابع، ایدئولوژی، دانش و آموزش را به نیابتی‌های خود در سراسر منطقه انتقال می‌دهد.

این مقام اسرائیلی بدون ارائه مدارکی ادعا کرد: به طور مثال، حزب‌الله علاوه بر اطلاعات استراتژیک، سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار از تهران دریافت می‌کند. حماس حدود ۱۰۰ میلیون دلار در سال از جمهوری اسلامی دریافت می‌کند و علاوه بر این، ده‌ها هزار دلار دیگر در اختیار جهاد اسلامی قرار می‌گیرد. وابستگی فزاینده تمامی این سازمان‌های تررویستی به ایران باعث می‌شود که آن‌ها، مرزها را تا اطراف ما جلوی کشیده و بیشتر جرات کنند. همه این‌ها تحت هدایت تهران انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود که ایران از همیشه به توانایی هسته‌ای نظامی نزدیک‌تر است. در مواجهه با این تهدید، باید به یکی از دو راه، اقدام نظامی یا یک تهدید نظامی معتبر عمل کنیم. ایران اعتماد به نفس فزاینده‌ای در نظر خود مبنی بر این که غرب بازداشته شده و ابزارهای موثر برای مقابله با آن ندارد.

وزیر جنگ اسرائیل در پایان با اشاره به اینکه ایران به لحاظ اقتصادی و نظامی قوی‌تر می‌شود، گفت: این امر به آنها فضای عمل می‌دهد و این چیزی است که باید خواب را از چشمان همه جهان و چشمان اسرائیل دور کند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.