سفارت اسرائیل در ترکمنستان افتتاح شد

شنبه 2 اردیبهشت 1402 - 21:25
https://iswnews.com/?p=92702

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سفارتخانه دائمی رژیم صهیونیستی در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان و در نزدیکی مرزهای شمال شرقی ایران به صورت رسمی افتتاح شد.

سفارتخانه رژیم صهیونیستی در شهر عشق آباد و در نزدیکی مرزهای شمال شرقی ایران، در جریان سفر الی کوهن وزیر خارجه اسرائیل به ترکمنستان در ۱ اردیبهشت ماه و با حضور رشید مردودوف، وزیر خارجه ترکمنستان، نمایندگان دیپلماتیک آمریکا، اوکراین، جمهوری آذربایجان، بحرین و نمایندگان جامعه یهودیت، به صورت رسمی افتتاح شد.

الی کوهن یک روز پیش از افتتاح سفارتخانه این رژیم در ترکمنستان، با سردار بردی محمداف، رئیس جمهور و رشید مردودوف، وزیر خارجه این کشور دیدار و پیرامون گسترش همکاری های مشترک و روابط دو جانبه از جمله پیگیری افتتاح سفارت ترکمنستان در فلسطین اشغالی (تل‌آویو) گفت‌وگو کردند.

بعضی از رسانه ها و تحلیلگران غنی بودن ترکمنستان در زمینه‌ی انرژی فسیلی را موضوع کلیدی گسترش روابط اسرائیل با این کشور ذکر کرده‌اند، اما مسئله اصلی در این روابط، نفوذ روز افزون اسرائیل در منطقه آسیای میانه و جلوگیری از نفوذ و قدرت ایران در این منطقه می‌باشد. افتتاح سفارتخانه دائمی رژیم صهیونیستی در نزدیکی خاک ایران و گماشته شدن شمی تزور، پرکارترین دیپلمات اسرائیلی و یهودی ایرانی الاصل به سمت سفیر اسرائیل در ترکمنستان، هیچ هدفی جز جاسوسی علیه ایران و هدف قرار دادن منافع ملی ایران در ترکمنستان و منطقه آسیای میانه ندارد.

بیشتر بخوانید: سفارت اسرائیل در ۳۰ کیلومتری ایران افتتاح می‌شود!

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.