حمله پهپاد ناشناس به مواضع طالبان در استان تخار

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1402 - 10:04
https://iswnews.com/?p=92835

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پهپاد ناشناس با استفاده از حریم هوایی تاجیکستان، پایگاه مسلحین طالبان در استان تخار واقع در شمال افغانستان را مورد حمله قرار داد.

پهپاد تهاجمی ناشناسی در ۴ اردیبهشت ماه، پایگاه مسلحین طالبان در روستای شیره و ماندره واقع در شهرستان چال استان تخار را مورد حمله قرار داد.

روستای شیره و ماندره در منطقه‌ای مابین شهرستان چال در استان تخار و شهرستان خوست و فرنگ در استان بغلان واقع شده است. این منطقه کوهستانی در حال حاضر تحت کنترل مسلحین طالبان قرار دارد اما افراد مسلح تحت امر حاجی فتح‌خان مبارز، از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی در حکومت پیشین و نیروهای احمد مسعود نیز در این منطقه مستقر هستند و بعضا با طالبان درگیر می‌شوند.

هر چند تاکنون طالبان جزئیات و آمار دقیقی از تلفات انسانی این حمله منتشر نکرده است، اما رسانه های نیروهای احمد مسعود تلفات این حمله را بیش از ده نفر کشته و زخمی ذکر کرده اند..

با توجه به نقش مؤثر پایگاه مسلحین طالبان در جلوگیری از تردد و فعالیت نیروهای احمد مسعود در منطقه کوهستانی شیره و ماندره، حمله پهپادی به این پایگاه به احتمال زیاد از سوی تاجیکستان یا آمریکا و با هدف حمایت از نیروهای احمد مسعود انجام گرفته است. لازم به ذکر است که در ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ نیز پهپادهای ناشناس در حمایت از نیروهای احمد مسعود مواضع مسلحین طالبان را در شهرستان‌های دُرقد و خواجه بهاءالدین در استان تخار مورد حمله قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر از مسلحین طالبان شد. این حمله احتمالا از سوی آمریکا و یا تاجیکستان انجام شده است.

بیشتر بخوانید: اینفوگرافیک: حملات هوایی علیه مواضع طالبان در افغانستان

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی