به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یک رسانه عراقی ادعا کرد که حملات مقاومت عراق علیه نظامیان آمریکایی به دلیل انجام توافق محرمانه میان گروه‌های مقاومت و نخست وزیر عراق متوقف شده است.

رسانه عراقی “بغداد الیوم” با اشاره به گزارش مجله “کرایدل” مدعی شد که گروه‌های مقاومت عراق در راستای حمایت از محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، حملات خود علیه نظامیان آمریکایی در این کشور را متوقف کرده‌اند.

بغداد الیوم افزود: در مذاکرات محرمانه‌ای که بین السودانی و گروه‌های مقاومت مقاومت انجام شده، نخست وزیر عراق به آنها قول داده که از طریق دیپلماتیک، نظامیان آمریکایی را از عراق اخراج کند.

در جریان این مذاکرات، گروه‌های مقاومت نیز به السودانی اعلام کردند در صورت عدم اخراج نیروهای آمریکایی از طریق دیپلماتیک، حملات خود علیه مواضع و نیروهای آمریکایی را از سر خواهند گرفت.

بررسی حملات گروه‌های مقاومت عراق علیه کاروان‌ها و مواضع اشغالگران آمریکایی توسط تحولات جهان اسلام نشان می‌دهد که پس از به قدرت رسیدن السودانی، تعداد حملات گروه‌های مقاومت علیه آمریکایی‌ها با کاهش و توقف چند ماهه همراه بوده است اما پس از مدتی، گروه‌های مقاومت حملات علیه تروریست‌های آمریکایی را از سر گرفتند.

بر اساس اطلاعات آماری نیز تعداد حملات گروه‌های عراقی علیه آمریکا در سال ۱۴۰۰ که ۲۶۴ حمله بود، در سال ۱۴۰۱ به ۵۶ حمله کاهش پیدا کرده است. کاهش معنادار حملات، بار دیگر احتمال وجود توافق میان دولت السودانی و گروه‌های مقاومت را تقویت می‌کند.

بیشتر بخوانید: اینفوگرافیک: عملیات‌ گروه‌های مقاومت عراق علیه نیروهای آمریکایی در سال ۱۴۰۱

شایان ذکر است چندی قبل محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در مصاحبه با برنامه “المقابله” شبکه الجزیره بیان داشت: عراق در سطح مسائل امنیتی و آموزشی و تبادل اطلاعات همچنان به همکاری‌ و حضور نیروهای رزمی خارجی نیاز دارد و بغداد در تلاش است که این امر را در قالب همکاری‌های دوجانبه سازماندهی کند.

بیشتر بخوانید: السودانی: فعالیت گروه‌های مسلح مخالف ایران در عراق غیرقانونی است

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. محمد دوشنبه, ۱۱ اردیبهشت, ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

    حملاتی که یک کشته هم نداره بیشتر شبیه جنگ زرگری است در ضمن آمریکا به صدام حمله نمی کرد شیعه ها تو عراق قدرت نمیگرفتن آمریکا با شیعه ها پشت پرده همکاری می کنند

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.