کشف مواد منفجره در مقر سرویس اطلاعاتی نروژ در عراق!

جمعه 15 اردیبهشت 1402 - 18:48
https://iswnews.com/?p=93429

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه مقاومت اصحاب الکهف با انتشار بیانیه‌ای از کشف مواد منفجره و اسنادی در یکی از مقرهای وابسته به سرویس اطلاعاتی نروژ در شهر بصره عراق خبر داد.

گروه مقاومت اصحاب الکهف در ۱۴ اردیبهشت ماه با انتشار بیانیه‌ای از دستگیری چند فرد عراقی مرتبط با دستگاه اطلاعاتی نروژ (NIS) خبر داد. بر اساس بیانیه این گروه مقاومت، در تاریخ ۲۰۲۱/۰۱/۱۲ چند فرد عراقی مرتبط با دستگاه اطلاعات نروژ‌( NIS) دستگیر شده و با تخلیه اطلاعاتی آن‌ها به منابع اصلی مواد منفجره قوی و مقادیر زیادی از این مواد که دستگاه اطلاعاتی اسرائیل قصد داشت با کمک دستگاه اطلاعات نروژ از طریق عراق آن را به خاک سوریه و ایران قاچاق کند، دست یافتیم.

در این بیانیه آمده است که دستگاه اطلاعاتی نروژ مواد منفجره را از عراق به دیگر کشورها و بالعکس قاچاق می‌کند و این اقدام را تحت پوشش سازمان کمک‌های مردمی نروژ در عراق انجام می‌دهد. این گروه به دستگاه‌های اطلاعاتی ناتو هشدار داد تا دست از سر عراق بردارند در غیر اینصورت دست‌های آن‌ها را قطع خواهند کرد.

همچنین گروه مقاومت اصحاب الکهف، با انتشار بیانیه‌ای دیگر از نفوذ نیروهای خود به مرکز اسناد دستگاه اطلاعات نروژ‌( NIS) در شهر بصره عراق خبر داد. این گروه مقاومت اعلام کرد که اسناد به‌دست آمده، همکاری سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه، آلمان و نروژ جهت خدمت به اهداف اسرائیل در عراق را اثبات می‌کند. طی روزهای آتی، پوشش‌های استفاده شده توسط سرویس‌های اطلاعاتی افشا خواهد شد.

به نظر می‌رسد موضوع تقابل گروه‌های مقاومت و نظامیان خارجی عراق به سطوح بالاتری نسبت به ماه‌های اخیر افزایش یافته و نبردهای پنهان و اطلاعاتی میان طرفین نیز همچنان ادامه دارد. با توجه به افزایش سطح تنش‌ها، احتمال می‌رود حملات گروه‌های مقاومت عراق علیه نظامیان خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی در این کشور نیز افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: اینفوگرافیک: گروه‌های مقاومت عراقی

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.