به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” فرمانده یگان موشکی سرایا القدس در حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید.

هواگردهای ارتش رژیم اسرائیل در بامداد ۲۱ اردیبهشت ماه، منزلی را در شهرک حمد در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه بمباران کردند که طی آن علی حسن غالی، مسئول یگان موشکی و عضو شورای نظامی سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی به همراه دو فرد دیگر به شهادت رسیدند.

دقایقی پس از این حمله، سرایا القدس با انتشار بیانیه‌ای، شهادت علی حسن غالی ملقب به “ابو محمد”، عضو شورای نظامی و مسئول یگان موشکی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بمباران منزل مسکونی در خان یونس را تایید کرد.

گفته می‌شود جنگنده‌های اسرائیلی در عملیات ترور شهید علی حسن غالی، از بمب هدایت‌شونده GBU 39 استفاده کرده‌اند. همچنین رئیس ستاد کل ارتش و سرویس شاباک اسرائیل با حضور در مرکز عملیات، شخصا بر این عملیات ترور نظارت داشتند.

پس از این حمله، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز حملات دشمن صهیونیستی به این باریکه در روز سه شنبه تا این لحظه ۲۵ فلسطینی به شهادت رسیدند. شمار مجروحان نیز تاکنون به ۷۶ نفر رسیده است.

شایان ذکر است جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در بامداد ۱۹ اردیبهشت ماه نیز مناطقی را در نوار غزه بمباران کردند که این جنایت وحشیانه، ۱۳ نفر از جمله سه تن از فرماندهان سرایا القدس، چند زن و کودک به شهادت رسیدند.

بیشتر بخوانید: شهادت فرماندهان سرایا القدس در حمله هوایی اسرائیل به غزه (ویدیو و تصویر)

ویدیویی از محل حادثه
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.