دیدار رئیس سازمان اطلاعات سوریه با فرماندهان مسلحین در حلب

یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 20:22
https://iswnews.com/?p=94346
حسام لوقا، رئیس سازمان اطلاعات سوریه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس سازمان اطلاعات سوریه با فرماندهان گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه در حلب دیدار و با آنها در خصوص روند عادی‌سازی روابط دمشق-آنکار گفتگو کرد.

پایگاه خبری اینتلیجنس آنلاین در ۲۲ اردیبهشت ماه نوشت پس از آنکه که حسام لوقا، رئیس سازمان اطلاعات سوریه در ۵ اردیبهشت ماه در حاشیه نشست چهارجانبه ایران، سوریه، ترکیه و روسیه در مسکو با رئیس دستگاه اطلاعاتی ترکیه دیدار و گفتگو کرد، در ۷ اردیبهشت ماه طی سفر به استان حلب با فرماندهان مسلحین تحت حمایت ترکیه دیدار کرد.

تاکنون جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است. جلسه رئیس سازمان اطلاعات سوریه با مسلحین، موضوع بسیار مهمی به شمار می‌رود زیرا لوقا طراح چندین توافقنامه آشتی و مصالحات وطنی در سوریه بوده است. برگزاری این جلسه، نشان دهنده پیشرفتی مهم در روند عادی سازی روابط سوریه و ترکیه می‌باشد که مورد حمایت و پشتیبانی روسیه و ایران نیز هست.

شایان ذکر است توافق بین دمشق و گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه می‌تواند آنکارا را تشویق کند تا نیروهای خود را از سوریه خارج کرده و به میلیون‌ها سوری کمک کند تا به خانه های خود بازگردند. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا چنین توافقی با حضور بسیاری از عناصر رادیکال و تندروی مسلح در میان مسلحین سوری امکان پذیر خواهد بود یا خیر!؟

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.