به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نخستین رزمایش نیروی هوایی عراق با حضور فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور و فرمانده نیروی هوافضای فرانسه برگزار شد.

رزمایش نیروی هوایی عراق با نام “ابابیل ۱” در ۲ خرداد ماه و با حضور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در پایگاه هوایی بلد برگزار شد. در این رزمایش جنگنده‌های رافال فرانسه و فرمانده نیروی هوافضای فرانسه و هیئت همراه او نیز حضور داشتند.

نخست وزیر عراق گفت این برای اولین بار است که عراق شاهد چنین رزمایشی در آسمان خود است؛ امری که دوستان در نیروی هوایی فرانسه را به مشارکت با جنگنده های رافال و فرود در عراق تشویق کرد و ما نیز همه دوستان و برادران را برای همکاری نظامی سازنده تشویق می‌کنیم. السودانی شجاعت و افتخارآفرینی خلبانان عراقی در جنگ علیه تروریسم و آمادگی آنها برای دفاع از عراق را تحسین کرد.

پس از این رزمایش، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت: فرانسه از کشورهای پیشرو در زمینه صنایع نظامی به شمار می‌‎رود و همکاری‌هایی با این کشور وجود دارد. امیدواریم نیروی هوایی عراق به هواپیماهای جدیدی از جمله جنگنده‌های رافال فرانسه که از جنگنده‌های پیشرفته محسوب می‌شود، تجهیز شود.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق همچنین بر اهمیت انجام تمرینات نیروی هوایی این کشور با سایر کشورها از جمله کشورهای عضو ناتو به ویژه فرانسه تاکید کرد.

گفتنی است سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در حالی موضوع افزایش همکاری با ارتش فرانسه را مطرح کرده است که چندی قبل، گروه مقاومت اصحاب الکهف اسنادی از دستگاه اطلاعات نروژ‌ (NIS) در شهر بصره منتشر کرد که از همکاری سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه، آلمان و نروژ در جهت خدمت به اهداف اسرائیل در عراق خبر میداد.

بیشتر بخوانید: گروه اصحاب الکهف از همکاری سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه، آلمان و نروژ در عراق خبر داد!

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.