به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی سخنانی ضمن پاسخ به تهدیدهای نتانیاهو در خصوص ترور فرماندهان مقاومت، نحوه لو رفتن محل اقامت فرماندهان شهید سرایا القدس در جریان جنگ پنج‌روزه اخیر را فاش کرد.

زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ۲ خرداد ماه اظهار داشت که جنبش جهاد اسلامی در نبرد اخیر در مقایسه با گذشته در وضعیت بهتری قرار داشت. اگر نتانیاهو جرات کند رهبران این جنبش را در سایر میادین هدف قرار دهد، ما نیز رژیم صهیونیستی را راکت‌ باران خواهیم کرد.

النخاله، دلیل ترور فرماندهان سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در جریان جنگ پنج‌روزه اخیر علیه نوار غزه را سهل‌انگاری ‌آنها در استفاده از دستگاه‌های مخابراتی دانست و گفت: همین امر دلیل اصلی رسیدن ارتش اسرائیل به رهبران این جنبش در غزه و ترورشان بود. آنها همواره به خانواده خود سر می‌زدند و جنگنده‌های اسرائیلی در زمان آتش‌بس و آرام‌بودن فضای نوار غزه، اقدام به ترور آن‌ها کردند.

وی تاکید کرد که هیچ نفوذ امنیتی به صفوف جنبش جهاد اسلامی فلسطین صورت نگرفته بود و تنها در استفاده از دستگاه‌ تلفن همراه، سهل‌انگاری شده بود و دستور العمل‌ها اجرا نشده بود. نیروهای مقاومت می‌بایست از استفاده از دستگاه‌های ارتباطی پرهیز کنند. با ناراحتی می‌گویم که تمام فرماندهانی که در جنگ اخیر به شهادت رسیدند، دارای تلفن همراه بودند و این امر یک نقطه ضعف مهلک است.

النخاله تصریح کرد که جانشینان فرماندهان شهید شده از صفوف سرایا القدس انتخاب می‌شوند و هر فردی که ترور می‌شود، یک فرد دیگر از بدنه سرایا القدس، جایگزین او می‌شود. لذا شهادت این فرماندهان مقاومت، هیچ خللی به بدنه و زیرساخت نظامی جنبش جهاد اسلامی وارد نمی‌کند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه حمایت ایران از مقاومت بدون قید و شرط است، زیرا ما پایگاه‌های نفتی و نظامی نداریم که به آنها بدهیم، گفت: عادی‌سازی یک ناامیدی سنگین است و عرب‌ها باید از مردم فلسطین در پایداری و استقامت حمایت کنند.

وی در ادامه گفت: از همه طرف‌هایی که در جریان نبرد اخیر غزه در کنار مقاومت فلسطین ماندند که در رأس آن‌ها، جمهوری اسلامی ایران، حزب‌الله، برادران ما در مصر و قطر بودند، همچنین از رسانه‌هایی که تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را پوشش می‌دادند، قدردانی می‌کنم.

بیشتر بخوانید: شهادت فرماندهان سرایا القدس در حمله هوایی اسرائیل به غزه (ویدیو و تصویر)

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.