حضور امیر الشباب المجاهدین سومالی در مقابل دوربین!

یکشنبه 7 خرداد 1402 - 19:09
https://iswnews.com/?p=95113

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مؤسسه الکتائب بازوی رسانه‌ای گروه الشباب المجاهدین سومالی برای نخستین بار تصویری مات شده از ابو عبیده احمد عمر، امیر این گروه منتشر کرد.

ابو عبیده امیر الشباب المجاهدین با حضور در دوره دوم گردهمایی مشورتی درباره مسائل جهاد در شرق آفریقا حدود یک ساعت برای شرکت کنندگان به سخنرانی پرداخت. احمد عمر در سخنان خود حمله نظامی دولت سومالی و متحدانش علیه آنچه ولایات اسلامی خواند را شکست خورده تلقی کرد و درباره طرح اخیر دولت سومالی در استفاده از قبایل برای مقابله با الشباب المجاهدین سخن گفت.

وی در ادامه به نیروهای ویژه آموزش دیده توسط افسران آمریکایی موسوم به دناب اشاره کرد و افزود که این نیروها با تمام امکاناتشان توان مقابله با عناصر الشباب را بدون پشتیبانی هوایی ندارند. وی همچنین از شکست نیروهای دناب در مواجهه‌های مختلف سخن گفت. گفتنی است که چندی پیش مؤسسه الکتائب فیلمی سه زبانه از یورش عناصر الشباب المجاهدین به نیروهای دناب در منطقه جلعد منتشر کرده بود.

بیشتر بخوانید: یورش سنگین الشباب المجاهدین به نیروهای ویژه تحت آموزش آمریکا

امیر الشباب در ادامه از خسارت‌های وارده بر نیروهای ارتش سومالی و متحدان آن‌ها و غنایم بدست آمده از آنها سخن گفت و افزود که عملیات نظامی نیروهای دولتی علیه عناصر الشباب با پشتیبانی هوایی هواپیماهای آمریکایی، ترکی، کنیایی و اتیوپیایی صورت می‌گیرد. ابو عبیده در ادامه به نقش اتیوپی در جنگ علیه عناصر خود سخن گفت و یورش نیروهای اتیوپی به سومالی را نزدیک تلقی کرد.

عمر دیری معروف به ابو عبیده احمد عمر که متولد ۱۹۷۰ می‌باشد در سال ۱۹۹۱ میلادی و بعد از سقوط نظام سیاد بری به پادگان‌های جماعت اتحاد اسلامی پیوست. وی در سال ۲۰۰۹ از سوی الشباب به عنوان والی ولایت بای و بکول تعیین شد. عمر دیری در سپتامبر ۲۰۱۴ و پس از کشته شدن احمد غودان معروف به مختار ابوالزبیر امیر سابق الشباب المجاهدین، امیر این گروه شد.

لازم به ذکر است که الشباب المجاهدین تا زمان کشته شدن مختار ابوالزبیر هیچ تصویری از او منتشر نکرده بود و پس از کشته شدن ابوالزبیر تصاویر و فیلم‌هایی از او را منتشر کرد. الشباب المجاهدین تاکنون هیچ تصویر واضحی از رهبر فعلی خود نیز منتشر نکرده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.