تهدید ایران توسط مشاور زلنسکی!

دوشنبه 8 خرداد 1402 - 14:03
https://iswnews.com/?p=95301
میخائیل پودولیاک

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مشاور رئیس جمهور اوکراین با اشاره به حمله پهپادی روسیه به اهدافی در اوکراین، با لحنی تهدیدآمیز به ایران هشدار داد.

میخائیل پودولیاک، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با تکرار ادعاهای مشارکت ایران در جنگ روسیه علیه اوکراین، در پیامی تهدید‌آمیز گفت که تهران با پیامدهایی مواجه خواهد شد.

وی اظهار داشت که تهران به متحد کلیدی مسکو در این جنگ تبدیل شده است و به‌طور عمد این کشور را با تسلیحاتی برای حمله به شهرهای غیرنظامی تسلیح می‌کند.

پودولیاک بدون انتشار اسنادی مدعی شد: “ارتش روسیه با پهپادهای شاهد ایران به اوکراین حمله کرده است. حمله اخیر پهپادی به کیف، با ۵۰ فروند پهپاد شاهد، تأیید روشن و واضحی از این حقیقت است. از نظر حقوقی، ایران با نیت مستقیم و با درک عواقب اقدامات خود این کار را انجام می‌دهد و قطعاً عواقبی در پی خواهد داشت.”

مشاور زلنسکی با لحنی هشدارآمیز گفت: امروز می‌خواهم قوانین اساسی زندگی، به خصوص قانون بومرنگ را به تهران یادآوری کنم. با توهم دوری جغرافیایی یا سوء تفاهم درباره اولویت‌های امروز اوکراین، سردرگم نشوید، پهپادهای شاهد زمانی که رها شوند، روزی قطعاً مسیر خود را به سمت‌ تولیدکننده خود پیدا خواهند کرد.

پودولیاک که سابقه موضع‌گیری‌های ضد ایرانی را در کارنامه خود دارد، در آبان ماه ۱۴۰۱ نیز با بیان اینکه پهپادهای مورد استفاده روسیه در جنگ با اوکراین توسط طرف ایرانی تامین شده است، خواستار حمله به شرکت‌های تولید کننده پهپاد در ایران شده بود!

بیشتر بخوانید: درخواست حمله به سازندگان پهپاد در ایران توسط مشاور زلنسکی!

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.