به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در پی حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به مقر جبهه مردمی آزاد‌سازی فلسطین در مرز لبنان و سوریه، دستکم پنج نفر به شهادت رسیدند.

جنگنده‌های ارتش رژیم اسرائیل در ۱۰ خرداد ماه، مقر فرماندهی مرکزی جبهه مردمی آزاد‌سازی فلسطین در استان بقاع در مرز لبنان و سوریه را مورد هدف قرار دادند که طبق اطلاعات اولیه، دستکم پنج تن به شهادت رسیدند.

جبهه مردمی آزاد‌سازی فلسطین در اولین واکنش نسبت به این حمله، شهادت پنج تن از نیروهای خود و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر را در منطقه بقاع تایید کرد اما رسانه‌های عبری به نقل از مقامات اسرائیلی، انجام هر گونه حمله هوایی به خاک لبنان را تکذیب کردند. جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است.

در همین رابطه، روعی کایس، خبرنگار شبکه عبری زبان اظهار داشت: انکار غیرعادی حمله ارتش اسرائیل به مقر جبهه مردمی آزاد‌سازی فلسطین در لبنان به دلیل تهدیدات اخیر سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب الله نسبت به حمله اسرائیل به خاک لبنان جهت جلوگیری از برآوردهای اشتباه است و عامل زمان این مسئله را مشخص خواهد کرد.

پیش‌تر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان طی یک سخنرانی اظهار داشت که مقاومت در لبنان، هرگونه حمله به هر انسانی در خاک لبنان خواه لبنانی، فلسطینی یا ملیت دیگر باشد و یا حمله به منطقه‌ای در لبنان را قاطعانه و سریع پاسخ خواهد داد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.