باربارا لیف

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” معاون وزیر خارجه آمریکا با اشاره به روابط واشنگتن و بغداد در خصوص مبارزه با تروریسم و امنیت گفت که همکاری‌های موجود میان طرفین شامل زمینه‌های متعددی است.

باربارا لیف، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور غرب آسیا در مصاحبه با شبکه الحره اظهار داشت: روابط واشنگتن و بغداد به مبارزه با تروریسم و مسائل امنیتی محدود نمی‌شود و شامل زمینه‌های متعددی است.

وی گفت: دو کشور در حال تقویت روابط در زمینه‌های دیگری همچون آموزش، فرهنگ، تغییرات آب و هوایی، امنیت غذایی و آب هستند.

باربارا لیف با تاکید بر اینکه روابط امریکا با عراق در راستای تلاش برای تامین امنیت، ثبات و حاکمیت، پیشرفت زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: نظرات دو طرف درباره اولویت‌ها بیش از هر زمان در بیست سال گذشته به هم نزدیک و با یکدیگر منسجم است. چالش‌هایی وجود دارد که آنها را می‌بینیم؛ از جمله تأثیرات تغییرات آب و هوایی، بیابان زایی و کمبود آب که جامعه و بخش کشاورزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

معاون وزیر خارجه آمریکا بیان داشت که ما می‌دانیم که فرصت‌های بزرگی پیش روی ما وجود دارد زیرا عراق کشوری غنی از نظر انرژی و منابع انسانی است. ما می‌خواهیم بخشی از آینده عراق باشیم و این همان چیزی است که جوانان عراقی می‌خواهند.

مصاحبه باربارا لیف با شبکه الحره چندی پس از گفتگوی آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق با شبکه اسکای نیوز صورت گرفته است. رومانوفسکی در بخش از مصاحبه خود بیان داشت که شرکت‌های آمریکایی در حوزه ساخت و ساز در عراق به خصوص بغداد فعال هستند و برنامه او این است که شرکت‌های بیشتری را به بغداد بکشاند. به لطف امنیت و ثباتی که در عراق برقرار شده سرمایه‌گذاران بیشتری راهی این کشور می‌شوند.

بیشتر بخوانید: سفیر واشنگتن در بغداد: آمریکا از منطقه خارج نمی‌شود!

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.