سه نظامی اسرائیلی در نزدیکی مرز با مصر کشته شدند

شنبه 13 خرداد 1402 - 12:49
https://iswnews.com/?p=95617
زخمی شدن نظامیان اسرائیلی نظامیان زخمی اسرائیل رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در پی درگیری مسلحانه میان نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی و یک سرباز ارتش مصر در نزدیکی گذرگاه نیتسانا در مرز با مصر، سه نظامی اسرائیلی کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

رسانه‌های اسرائیلی در ۱۳ خرداد ماه اعلام کردند که یک گشتی ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز مصر هدف حمله قرار گرفته و چند نظامی اسرائیلی به شدت مجروح شدند. ساعاتی پس از حادثه، ارتش رژیم صهیونیستی نیز از تبادل آتش بین نظامیان اسرائیلی و افراد مسلح در نزدیکی گذرگاه نیتسانا در مرز با مصر خبر داد و عنوان کرد که در این حادثه سه نظامی اسرائیلی کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

در ابتدا، ارتش اسرائیل اعلام کرد که دو سرباز این رژیم که در یک پست مرزی نگهبانی میدادند، توسط مرد مسلح که از مصر به سرزمینهای اشغالی نفوذ کرده است هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. کمی بعدتر، ارتش اسرائیل اعلام کرد که تبادل آتش دیگری در همان منطقه صورت گرفته است که منجر به کشته شدن فرد مسلح مظنون و یک سرباز دیگر شد.
در تشریح این ماجرا، دانیال هاگری، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت در اوایل صبح جسد این دو سرباز که یک مرد و یک زن بودند پس از پاسخ ندادن به تماس های رادیویی توسط یک افسر دیگر پیدا شد. بعد از ظهر، در حالی که نیروهای اسرائیلی در حال جستجو برای یافتن فرد مهاجم بودند، درگیری دیگری در نزدیکی این پست رخ داد و یک اسرائیلی دیگر کشته شد.

بر اساس اعلام ارتش اسرائیل، عامل درگیری مسلحانه با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با مصر، یکی از سربازان ارتش مصر بوده است.

تصویری از سرباز مصری

سرانجام یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم اسرائیل بیان داشت: حادثه امنیتی در مرز با مصر با نتایج بسیار خطرناکی پایان یافت. کشته شدن سه نظامی اسرائیلی بسیار دردناک است.

ارتش مصر نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: “یکی از نیروهای امنیتی مصری امروز (شنبه) در نواحی مرزی اقدام به تعقیب قاچاقچیان مواد مخدر کرد که به دنبال آن، از موانع امنیتی مرزی عبور کرد و پس از آن اقدام به تبادل آتش با نیروهای گارد مرزی ارتش رژیم صهیونیستی کرد. طی این درگیری سه نظامی اسرائیلی کشته شده و چند نفر دیگر زخمی شدند و این نیروی امنیتی نیز جان باخت.”

لازم به ذکر است که مصر و اسرائیل پس از سالها تنش و جنگ در سال ۱۹۷۹ معاهده صلحی را امضا کردند و از آن زمان تاکنون وضعیت امنیتی در مرز مشترک آنها با ثبات بوده است. برخی گمانه زنی ها، حوادث امروز را با حملات اخیر اسرائیل به نوار غزه و کرانه باختری مرتبط میدانند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.