تصاویر عجیب و جنجالی در مجله تحریک طالبان پاکستان

پنجشنبه 18 خرداد 1402 - 19:41
https://iswnews.com/?p=95957

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مجله تحریک طالبان پاکستان در شماره ۱۶ خود، مقاله‌ای درباره دیدار امیر خان متقی وزیر خارجه طالبان با بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان منتشر کرد، که تصویر همراه این مقاله در نوع خود تصویری عجیب به نظر می‌رسد.

تحریک طالبان در این شماره از مجله خود در مقاله‌ای از امیر خان متقی به خاطر رسیدگی عاقلانه به موضوعات مطرح شده درباره این گروه پاکستانی تمجید کرده است. این مجله همچنین اظهار می‌دارد که در شرایط “وخیم تر” سیاسی، اقتصادی و امنیتی، ممکن است دولت پاکستان بار دیگر مذاکرات صلح با تحریک طالبان پاکستان را از سر بگیرد. در این مقاله آمده است: «اما نکته مهم این است که این بار تحریک طالبان پاکستان چه خواسته‌ها و شرایطی را برای گفت‌وگو مطرح خواهد کرد».

گفتنی است که تحریک طالبان پاکستان در دیگر مقالات مجله لهجه خصمانه خود در قبال دولت پاکستان را تغییر نداده و تصویری که از متقی و زرداری بر روی جلد خود منتشر ساخت، همراه با لکه‌های خونین بود که صورتی خصمانه را در قبال زرداری و متقی به نمایش درمی‌آورد. این در حالی است که با وجود چالش تحریک طالبان پاکستان در قبال رابطه طالبان افغانستان با پاکستان، این گروه هنوز تبعیت خود از طالبان افغانستان را اظهار می‌دارد.

لازم به ذکر است که تحریک طالبان پاکستان در این شماره از مجله های خود، تصاویری از زنانی برهنه منتشر کرد و مجبور شد در یک بیانیه از این مسئله معذرت خواهی کند.

در متن این عذرخواهی آمده است: «اخیراً در شماره ۱۶ مجله تحریک طالبان پاکستان انتقاداتی از تبلیغ پاکستانی‌ها در نمایش‌های کره‌ای منتشر شد که در آن به اشتباه تصاویر محو نشده است. ما چنین تصاویری را غیر شرعی می دانیم.»

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.