به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در پی حمله مسلحین حزب اصلاح به ایست بازرسی مسلحین شورای انتقالی جنوب در منطقه المصینعه در استان شبوه، دستکم سه نفر از نیروهای دو طرف کشته و پنج نفر زخمی شدند.

در پی هجوم مسلحین افراد مسلح به مسلحین شورای انتقالی جنوب در ایست بازرسی القناعه واقع در منطقه المصینعه در مدیریت الصعید، دو نفر از مسلحین جنوبی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

طبق گزارش منابع محلی، این حمله از سوی مسلحین حزب اصلاح انجام شده و منجر به کشته شدن یکی از مسلحین این حزب و زخمی شدن دو نفر دیگر شده است. در این درگیری همچنین سه خودروی نظامی و انبار ذخایر تسلیحاتی ایست بازرسی القناعه منهدم شده است.

هجوم مسلحین حزب اصلاح به مواضع جنوبی‌ها در المصینعه پس از آن انجام شد که یکی از فرماندهان میدانی این حزب به نام عبدالله البانی در کمین نیروهای دفاع شبوه (تابع امارات) در مدیریت بیحان کشته شد و مسلحین این حزب وعده دادند که انتقام او را از نیروهای جنوبی خواهند گرفت.

در نتیجه این درگیری عوض بن الوزیر العولقی استاندار دولت مستعفی در شبوه، به دلیل امکانات و استعداد نیروهای دفاع شبوه در منطقه المصینعه، دستور عقب نشینی نیروهای جنوبی از این منطقه را صادر کرده است.

لازم به ذکر است که نیروهای دفاع شبوه و شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات، و حزب اصلاح تحت حمایت عربستان سعودی قرار دارد. جنگ قدرت و تنش بین این گروه‌ها، پس از سیطره نیروهای تحت حمایت امارات بر شهر عتق و اکثر مناطق استان شبوه در مرداد ۱۴۰۱ به شدت افزایش یافت.

بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت جبهات یمن؛ شناخت کلی طرف‌های درگیر در جنگ یمن + نقشه میدانی

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.