به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سازمان حشد الشعبی با انتشار ویدیویی از پرواز نسخه صادراتی پهپاد ایرانی مهاجر۶ با نام پهپاد “M6” خبر داد.

سازمان حشد الشعبی عراق در ۲۴ خرداد ماه با انتشار ویدیویی از حضور پهپاد “M6” در یک رزمایش نظامی خبر داد. گفته می‌شود این پهپاد نسخه صادراتی پهپاد مهاجر۶ ایران می‌باشد اما تغییراتی توسط نیروهای متخصص سازمان حشد الشعبی عراق بر روی این پهپاد ایرانی انجام شده است.

در ویدیوی منتشر شده توسط حشد الشعبی، پهپاد مهاجر۶ در یک ماموریت تمرینی با استفاده از دو بمب قائم۵، با دقت بالا دو هدف تمرینی خود را منهدم می‌کند. دقت بالای اصابت و آسانی هدایت و کار با این پهپاد به خوبی در این ویدیو مشهود است.

پیش‌تر در سال ۱۴۰۰، پهپاد مهاجر۶ به همراه برخی دیگر از تسلیحات و تجهیزات نظامی ساخت ایران از جمله امرپ طوفان، جیپ سفیر، پهپاد چمروش و راکت اندازهای رعد در جریان رژه نیروهای حشد الشعبی در اردوگاه شهید ابو منتظر المحمداوی (اشرف سابق) واقع در استان دیالی به نمایش درآمده بود.

پهپاد شناسایی رزمی مهاجر۶ یک پهپاد کلاس متوسط ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران است. این پهپاد ابتدا به‌طور رسمی در فرودین ماه ۱۳۹۶ در جریان بازدید رئیس جمهور وقت ایران از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی وزارت دفاع رونمایی‌ شد. پهپاد مهاجر۶ را می‌توان موفق‌ترین پهپاد صادراتی ایران دانست. این پهپاد به عراق (حشد الشعبی) و اتیوپی صادر شده است.

بیشتر بخوانید: دانش نظامی: پهپاد شناسایی رزمی مهاجر ۶

به نظر می‌رسد که سازمان حشد الشعبی با کمک متخصصان ایرانی به نقطه‌ مطلوبی جهت کنترل، به‌کارگیری پهپادها و تغییرات بر روی آنها رسیده است. طی سال‌های اخیر سازمان حشد الشعبی برنامه‌ریزی‌هایی را در خصوص تقویت یگان هوایی خود انجام داد زیرا شهید ابومهدی المهندس پیش از شهادت، بر لزوم تاسیس نیروی هوایی سازمان حشد الشعبی تاکید کرده بود.

ویدیوی منتشر شده توسط سازمان حشد الشعبی
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.