به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه حضور خود در تهران، با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفتگو کرد.

زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ۲۷ خرداد ماه با علی‌اکبر احمدیان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه وضعیت سرزمین‌های اشغالی و شرایط رژیم صهیونیستی گفتگو کرد.

احمدیان در این دیدار با تجلیل و قدردانی از تداوم مجاهدت و مقاومت کم نظیر مردم فلسطین به ویژه گروه‌های مقاومت و بالاخص جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد: تنها با مقاومت می‌توان آرمان ملت فلسطین و رهایی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی را محقق کرد. جنگ پنج روزه نشان داد رژیم صهیونیستی رو به افول و گروه‌های مقاومت در حال صعود هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حمایت از مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، افزود: حمایت از جنبش جهاد اسلامی در راستای آرمان آزادسازی فلسطین را وظیفه خود می‌دانیم و آن را با صلابت و افتخار ادامه خواهیم داد.

احمدیان با تاکید بر اینکه امروز جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های مقاومت ابتکار عمل را در مقابله با رژیم صهیونیستی در دست دارند، تصریح کرد: گسترش هسته‌های مقاومت در سراسر فلسطین، ضمن شکست آرمان خیالی اسرائیل بزرگ، فروپاشی رژیم اشغالگر صهیونیستی را رقم خواهد زد. پیوستن کرانه باختری به‌ جریان مقاومت میدان جدیدی را علیه رژیم صهیونیستی گشود.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه باید از تحولات دهه اخیر درس عبرت بگیرند، اظهار داشت: مسیر عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس نه تنها هیچ کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد، بلکه موجب از دست رفتن سرمایه‌های اجتماعی در جهان عرب و اسلام و تخریب امنیت ملی آنان خواهد شد.

زیاد نخاله نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه و موثر جمهوری اسلامی از مبارزات به حق مردم فلسطین، گزارشی از تحولات اخیر فلسطین اشغالی و وضعیت کرانه باختری به‌ ویژه پیروزی اخیر گروه‌های مقاومت در همکاری با یکدیگر و در مواجهه با رژیم صهیونیستی را بیان کرد.

شایان ذکر است دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیش از دیدار با علی‌اکبر احمدیان، در ۲۴ خرداد ماه با امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و در خصوص برخی مسائل گفتگو کرده بود.

بیشتر بخوانید: امام خامنه‌ای در دیدار با زیاد النخاله: رژیم صهیونیستی اکنون در موضع انفعال و عکس العمل قرار دارد

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.