در پی حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به خودرویی در حومه‌ی شمالی شهر جنین، سه تن از نیروهای مقاومت فلسطین به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یک فروند پهپاد هرمس ۴۵۰ ارتش رژیم اسرائیل در ۳۱ خرداد ماه، خودروی حامل نیروهای مقاومت فلسطین را در حومه‌ی شمالی شهر جنین واقع در کرانه باختری مورد هدف قرار داد.

در نتیجه این حمله سه تن از نیروهای مقاومت فلسطین به نام‌های “صهیب عدنان الغول” (۲۷ ساله فلسطینی و فرمانده میدانی گردان جنین)، “محمد بشار عویس” (۲۸ساله فلسطینی و یکی از فرماندهان کتائب شهداء الاقصی) و اشرف مراد السعدی (۱۷ ساله و یکی از نیروهای سرایا القدس) به شهادت رسیدند.

گردان جنین وابسته به سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه‌ای تاکید کرد که به دنبال چنین تصمیم احمقانه‌ای، دشمن باید منتظر تبعات و مجازات باشد. گردان جنین همچنین اضافه کرد که ترورهایی از این دست، عزم و اراده نیروهای مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.

در همین رابطه، ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: پهپادهای اسرائیل، خودرویی را که سرنشینان آن به یکی از ایست‌های بازرسی ارتش اسرائیل در شمال کرانه باختری تیراندازی کرده بودند را مورد هدف قرار دادند.

پس از این حمله، اسماعیل رضوان، از رهبران جنبش حماس گفت: استفاده از هواگردها در عملیات‌ها علیه فلسطینی‌ها در جنین تحولی خطرناک است و مقاومت را به تشدید رویارویی با اشغالگران در این منطقه فرامی‌خوانیم.

همچنین عبدالجواد العطار، از رهبران جهاد اسلامی اظهار داشت که مقاومت در برابر جنایت دشمن صهیونیستی ساکت نمی‌نشیند و به دفاع از ملت فلسطین ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است این اولین عملیات ترور توسط پهپاد در کرانه باختری بعد از سال ۲۰۰۵ میلادی می‌باشد. با توجه به روند رو به رشد عملیات‌های ضد اسرائیلی در کرانه باختری، احتمال می‌رود این نوع عملیات پهپادی و ترور نیروهای مقاومت فلسطین، مجددا نیز تکرار شود؛ موضوعی که پاسخ شدید گروه‌های مقاومت فلسطین را می‌طلبد و در صورتی که رژیم اسرائیل پاسخی درخور و شایسته دریافت نکند، همواره شاهد ترور فرماندهان و نیروهای مقاومت در کرانه باختری توسط این رژیم خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: عصبانیت نتانیاهو از عملیات ضد اسرائیلی

ویدیویی از محل حادثه
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.