امام خامنه‌ای در دیدار با رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه سرزمین فلسطین متعلق به همه مسلمانان است، بیان کردند که بر همه مسلمانان واجب است برای آزادسازی فلسطین وارد میدان شوند و این یک وظیفه شرعی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۱ خرداد ماه در دیدار با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و هیئت همراه با اشاره به حرکت رو به جلو قضیه فلسطین، احساس مسئولیت نسل جوان و مؤمن فلسطینی و ورود فردی و جمعی آنان به صحنه مبارزه را موضوعی بسیار مهم خواندند و تاکید کردند: قضایای روزهای اخیر جنین و محاصره نظامیان صهیونیست به‌وسیله جوانان فلسطینی نمونه بارز این صحنه جدید و بشارت‌دهنده آینده روشنِ همراه با پیروزی کامل است.

ایشان با تاکید بر موضوع وحدت و هماهنگی بیش از پیش میان گروه‌های مقاومت خاطر نشان کردند: در نبرد اخیر غزه شاهد بودیم که تلاش دشمن بر ایجاد اختلاف و دو دستگی میان گروه‌های مقاومت و القای این فضا بود که به لطف خدا به نتیجه نرسید، بنابراین باید هرچه بیشتر بر موضوع وحدت و هماهنگی تمرکز شود و این مسیر صحیح با قدرت ادامه یابد.

رهبر انقلاب اسلامی، غزه را مرکز مقاومت خواندند و افزودند: اما آن نقطه‌ای که دشمن را به زانو درخواهد آورد، منطقه ساحل غربی است که تاکنون پیشرفت‌های خوبی هم در این منطقه به‌دست آمده است. چه کسی تصور می‌کرد که روزی جوانان فلسطینی در جنین آنقدر عرصه را بر نظامیان صهیونیست تنگ کنند که آن‌ها برای رهایی از محاصره جوانان مبارز مجبور به استفاده از جنگنده شوند اما این اتفاق چند روز پیش در جنین روی داد.

ایشان با تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی از قضیه فلسطین گفتند: امام خمینی (ره) از همان آغاز نهضت اسلامی بر مبنای ایمان و اعتقاد قلبی از فلسطین حمایت کردند و مبنای حمایت جمهوری اسلامی نیز ناشی از فقه و شریعت اسلامی است و نه حرکات تاکتیکی و یا دیپلماسی.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: سرزمین فلسطین متعلق به همه مسلمانان است بنابراین بر همه مسلمانان واجب است برای آزادسازی آن وارد میدان شوند و این، یک وظیفه شرعی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در این دیدار، ضمن تشکر از حمایت‌های همیشگی جمهوری اسلامی از موضوع فلسطین گزارشی از آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی به‌ویژه کرانه باختری ارائه کرد و گفت: غزه قلب مقاومت است اما امروز نبرد اصلی و سرنوشت‌ساز در کرانه باختری در جریان است و به‌رغم تصمیم‌های خطرناکی که دشمن صهیونیستی در حال اتخاذ آن‌ها است ولی به دلیل دست برتر جوانان مبارز در کرانه باختری، این رژیم هیچ گزینه‌ای جز گزینه‌های بد و بدتر در پیش روی خود ندارد.

وی مهمترین تحول در فلسطین اشغالی را استقبال نسل جوان از مبارزه و جهاد و تشکیل هسته‌های خودجوش مقاومت مسلحانه در کرانه باختری خواند و افزود: شرایط کنونی و پیشرفت‌های جبهه مقاومت، در طول تاریخ اشغال فلسطین سابقه نداشته است.

اسماعیل هنیه خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: ما در حضور جنابعالی تاکید می‌کنیم که گروه‌های مقاومت از یک وجب از خاک فلسطین هم عقب‌نشینی نخواهند کرد و رویکرد مبارزه و جهاد تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت و به لطف خداوند و با کمک نسل جوان و مؤمن فلسطین، مسجدالاقصی در آینده‌ای نه چندان دور از چنگال اشغالگران رهایی خواهد یافت و همه ما به همراه شما، در آنجا نماز به پا خواهیم کرد.

شایان ذکر است اسماعیل هنیه در ۲۹ خرداد ماه با علی‌اکبر احمدیان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره تحولات منطقه و آخرین تحولات سیاسی و میدانی فلسطین گفتگو کرد. وی همچنین در ۳۰ خرداد ماه نیز با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بیشتر بخوانید:
احمدیان در دیدار با هنیه: کارآمدترین راهبرد برای پایان دادن به اشغال فلسطین، مقاومت است
دیدار هیئت بلندپایه حماس با رئیس جمهور ایران و فرمانده سپاه پاسداران

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.