وزارت خارجه انگلیس از تعیین مدیر اداره مبارزه با تروریسم این وزارتخانه به عنوان سفیر جدید انگلیس در عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزارت خارجه انگلیس از تعیین “استیفن هیچن” به عنوان سفیر این کشور در عراق خبر داد. سفارت انگلیس در بغداد نیز در صفحه توئیتری خود نوشت که او قرار است از ماه آتی میلادی (جولای) عهده‌دار این سفارتخانه باشد. پیش‌ از این، مارک برایسون ریچاردسون به عنوان سفیر انگلیس در بغداد مشغول به فعالیت بود.

هیچن از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ در وزارت دفاع انگلیس مشغول به کار بود و از آنجا به وزارت خارجه این کشور منتقل شد. وی از سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ رئیس تیم سیاسی ایران در دپارتمان غرب آسیا و شمال آفریقا در وزارت خارجه انگلیس بود. او از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ نیز مدیریت بخش امنیت ملی خاورمیانه و شمال آفریقا در وزارت خارجه انگلیس را برعهده داشت.

سفیر جدید انگلیس در بغداد طی سال‌های گذشته بیشتر به عنوان یک مقام امنیتی در وزارت خارجه انگلیس نقش‌‌آفرینی کرده است. او از سال ۲۰۱۹ تاکنون مدیر بخش مبارزه با تروریسم بود. وی به زبان عربی تسلط کامل دارد.

انتصاب یک مقام امنیتی به عنوان سفیر جدید انگلیس در بغداد، نشان دهنده نوع نگاه انگلیس به عراق است. احتمال می‌رود که لندن در طول خدمت استیفن هیچن در عراق، پروژه‌‎های سیاسی خود را در این کشور با رویکرد شبه امنیتی بیشتری دنبال و تکمیل کند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.