سخنگوی بخش امنیتی هیئت تحریر الشام مدعی شد که نیروهای این گروه موفق به شناسایی و بازداشت یک گروه وابسته به حزب الله لبنان در استان ادلب شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در بیانیه “ضیاء عمر”، سخنگوی یگان امنیتی هیئت تحریر الشام آمده است: نیروهای امنیتی تحریر الشام طی روزهای اخیر، تحرکات مشکوکی را در مناطق حومه ادلب و حومه شمالی حلب مشاهده کرده و بنا بر ادعای ضیاء عمر این تحرکات با گروه وابسته به حزب الله لبنان مرتبط می‌باشند که اخیرا شناسایی و افراد آن دستگیر شدند.

ضیاء عمر مدعی است که این گروه پیش از این برای دستگاه اطلاعاتی سوریه و بعد از آن به نفع دستگاه اطلاعاتی روسیه وارد عمل شده بود و در روزهای اخیر برای حزب الله لبنان کار می‌کرد.

بنابراین گزارش فعالیت این گروه به شناسایی مواقع تروریست‌ها و مراکز فعال دولتی اختصاص داشت. ضیاء عمر مدعی است که این گروه همچنین برنامه ترور برخی تروریست‌ها را در حومه ادلب و حومه شمالی حلب در دستور کار داشت.

نارضایتی از عملکرد تحریر الشام در هفته‌های اخیر افزایش یافته و احتمال انتساب فعالیت‌های معترضان به جریان‌هایی که از نظر تحریر الشام نامشروع قلمداد می‌شوند، بعید به نظر نمی‌رسد.

لازم به ذکر است که چندی قبل، فرقه الغرباء با انتشار فیلمی نسبت به انتساب فعالیت‌های این گروه به داعش از سوی تحریر الشام هشدار داده بود. در این بین به نظر می‌رسد انتساب فعالیت معترضان به جریان‌هایی مانند حزب الله می‌تواند برای برون رفت از وضعیت بحرانی تحریر الشام در مناطق تحت سیطره‌اش صورت گرفته باشد.

بیانیه تحریر الشام
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.