حمله هوایی اسرائیل به حومه حمص

یکشنبه 11 تیر 1402 - 11:06
https://iswnews.com/?p=97569

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی تعدادی موشک به سمت مواضع ارتش سوریه در حومه‌ی شهر حمص شلیک کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اساس اطلاعات منبع نظامی سوریه، “حوالی ساعت ۰۰:۲۰ (به وقت محلی) یک‌شنبه، دشمن صهیونیستی با چند فروند موشک از سمت شمال شرق بیروت، اهدافی در حومه‌ی شهر حمص را مورد حمله قرار داد و پدافند هوایی اکثر موشک‌ها را ساقط کرد. این حمله منجر به وقوع خسارات مادی شد.”

جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است اما گفته می‌شود یکی از مواضع ارتش سوریه در روستای النجمه واقع در شمال شهر حمص هدف حمله جنگنده‌های اسرائیلی قرار گرفته است.

در جریان این حمله، سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه، یک موشک ضدهوایی به سوی جنگنده‌های اسرائیلی شلیک کردند که این موشک در منطقه رهط واقع در فلسطین اشغالی سقوط کرد.

ارتش اسرائیل نیز طی اطلاعیه‌ای با تایید خبر ورود موشک پدافندی سوریه به حریم فلسطین اشغالی اعلام کرد: یک فروند موشک ضدهوایی سوریه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده و ظاهرا این موشک در آسمان منفجر شده است. تحقیقات در این رابطه آغاز شده است.

تعدادی از رسانه‌های عبری زبان در این خصوص نوشتند: یک موشک توانسته‌ است فاصله‌ای بیش از ۴۰۰ کیلومتر از منطقه حمص سوریه (منطقه‌ای که جنگنده‌های اسرائیلی به آن حمله کردند) تا منطقه رهط را طی کرده و پس از عبور از سد سامانه‌های پدافندی رژیم صهیونیستی، در این منطقه سقوط کند.

فاصله طی شده توسط موشک سوری بر اساس ادعای اسرائیلی‌ها

از سوی دیگر، برخی منابع اسرائیلی مدعی شدند که سامانه پدافند هوایی پاتریوت مستقر در شمال فلسطین اشغالی، یک موشک ضدهوایی سوری را که به سمت جنگنده رژیم صهیونیستی شلیک شده بود، رهگیری و بقایای موشک در منطقه رهط سقوط کرد.

شایان ذکر است در ۲۴ خرداد ماه نیز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با شلیک چند فروند موشک از سمت جولان اشغالی، اهدافی در حومه‌ی دمشق را مورد حمله قرار دادند. این حمله منجر به وقوع خسارات مادی شد.

بیشتر بخوانید:‌ حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق

لحظه رهگیری موشک‌های اسرائیلی توسط پدافند هوایی ارتش سوریه
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.