حمله سنگین ارتش اوکراین به محور شمالی و جنوبی باخموت

چهارشنبه 14 تیر 1402 - 20:04
https://iswnews.com/?p=97898

نیروهای ارتش اوکراین در روزهای اخیر حملات سنگینی را از دو محور کلیشچیوکا‎ و خروموفه در اطراف شهر باخموت آغاز کرده اند که با مقاومت سنگین ارتش روسیه روبرو شده و نتیجه خاصی دربرنداشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” برخی منابع روسی صبح امروز (۱۴ تیر ماه) به نقل از الکساندر اسلادکوف از فرماندهان میدانی ارتش روسیه، مدعی نفوذ نیروهای اوکراینی به روستای کلیشچیوکا‎ واقع در جنوب شهر باخموت و عقب نشینی ارتش روسیه از این منطقه شدند، اما جزئیات این ادعا صحیح نیست و کلیشچیوکا‎ همچنان در کنترل نیروهای روسیه قرار دارد.

طبق اطلاعات منابع میدانی در باخموت، در حال حاضر درگیری ها در حومه غربی کلیشچیوکا‎ جریان دارد و ارتش اوکراین در حال پیشروی در این محور است. اوکراینی ها در این حمله از مناطق جنگلی اطراف کلیشچیوکا‎ به عنوان پناهگاهی برای صدور حملات گروه های پیاده نظام خود استفاده می کنند و در طول چند روز گذشته، حملات متوقف نکرده اند. علاوه بر این، نیروهای اوکراینی از جهت شمال غربی باخموت نیز فشار می آورند و تلاش خود را برای عقب راندن روسها افزایش داده اند. در صورتی که کلیشچیوکا به تسلط اوکراینی‌ها درآید، نیروهای ارتش روسیه در باخموت از محور جنوبی با مشکل جدی روبرو می‌شوند.

با توجه به موقعیت باز روستای کلیشچیوکا‎، روسها برای کنترل آن و جلوگیری از سقوط باخموت ناچار هستند ارتفاعات حومه ی این منطقه را حفظ کنند و مناطق جنگلی را آماج حملات توپخانه ای و هوایی خود قرار دهند. در عین حال، نیروهای اوکراینی به حملات همه جانبه و سخت تری نیاز دارند تا مقاومت روسها را درهم بشکنند و پیروز نبرد باخموت که سنگین ترین و پرتلفات ترین درگیری در خلال جنگ اوکراین است، شوند.

بیشتر بخوانید: ویدیو: روسیه شهر باخموت را تصرف کرد!

نقشه: حملات اخیر ارتش اوکراین در محور شمالی و جنوبی باخموت / برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. علی اس اس جمعه, ۱۶ تیر, ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵

    روسیه باخاموت از دست بده مساوی با یک شکست مفتضحانه هست اون همه وقت نیروی انسانی منابع بخاطر این محور از دست داد بیاد شهر از دست بده یعنی ابرو ریزی سخت برای روسیه

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.