یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته برای دیدار و گفتگو با مقامات دولت جمهوری آذربایجان پیرامون مسائل نظامی و امنیتی وارد شهر باکو شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه ۲۱ تیر ماه، برای دیدار و گفتگو با مقامات دولت جمهوری آذربایجان وارد شهر باکو، پایتخت این کشور شد.

هدف از این سفر که به دعوت دولت آذربایجان انجام شد، تقویت روابط استراتژیک و گسترش همکاری ها در زمینه امنیتی و فناوری عنوان شده است.

گالانت پس از مراسم استقبال در فرودگاه توسط نمایندگان رسمی دولت باکو و جورج دیک، سفیر این رژیم در باکو، به دیدار الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان رفت. وی در این دیدار از توسعه روابط دوجانبه از جمله همکاری در زمینه نظامی ابراز خرسندی کرد.

وزیر جنگ اسرائیل پس از این دیدار، با ذاکر حسن اف، وزیر دفاع آذربایجان دیدار و از خیابان شهدا (شهیدلر خیابانی) بازدید کرد. گالانت در مذاکره با وی با تاکید بر اینکه روابط آذربایجان و اسرائیل مبتنی بر دوستی و اعتماد متقابل است، بر ضرورت برگزاری چنین دیدارها و دیدارهای متقابل در فلسطین اشغالی برای توسعه بیشتر همکاری های نظامی و امنیتی تاکید کرد.

یکی از نکات جلسه گالانت و حسن اف، عکسی است که در آن حسن اف در حال ارائه توضیحاتی بر روی نقشه منطقه مرزی با ارمنستان و ایران است که احتمال می‌رود درباره کریدور زنگه زور و منطقه سیونیک باشد.

لازم به ذکر است چند روز پیش حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در نشست کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و دیدار با سران جمهوری آذربایجان به باکو سفر کرده بود. در این دیدار که گفته میشود دیداری سازنده بود، بر رفع سوتفاهمات و تحکیم روابط دو کشور تاکید شد. با این وجود، افزایش سفرهای مقامات امنیتی و نظامی رژیم اسرائیل، دشمن درجه یک ایران به جمهوری آذربایجان و تعمیق روابط و همکاریهای طرفین، با ماهیت رفع مشکلات موجود بین باکو و تهران مغایرتی بنیادین دارد.

بیشتر بخوانید: نگاهی به بازتاب سخنان امیرعبداللهیان در رسانه‌های جمهوری آذربایجان

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. فرزند ایران جمعه, ۲۳ تیر, ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴

    همه اینا سو تفاهمه

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.