تاسیسات گازی کونکو و میدان نفتی العمر

یک شبکه لبنانی به نقل از منابعی مدعی شد که تحرکات نیروهای ائتلاف آمریکایی و عوامل وابسته به آن در شرق رود فرات افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” شبکه لبنانی المیادین در ۲۴ تیر ماه به نقل از منابع محلی اعلام کرد که تحرکات نیروهای ائتلاف آمریکایی و عوامل وابسته به آن در شرق رود فرات با هدف حمله به مواضع ارتش سوریه و محور مقاومت در کرانه غربی رود فرات افزایش یافته است.

بر اساس ادعای این شبکه، ده‌ها نظامی آمریکایی جهت تقویت توان دفاعی و عملیاتی، وارد پایگاه‌های ائتلاف آمریکایی در تاسیسات گازی کونکو و میدان نفتی العمر واقع در استان دیرالزور شدند.

گفتنی است روز گذشته، یک فروند هواپیمای Bombardier E-11A آمریکایی طی دو مرتبه بر فراز مناطق شرقی سوریه (شرق دیرالزور، منطقه الشدادی واقع در استان حسکه) و مناطق غربی عراق به پرواز درآمد. هواپیمای Bombardier E-11A، وظیفه رله ارتباطات رادیویی و ایجاد درگاه‌های ارتباطی میان واحدهای عمل کننده در میدان نبرد را بر عهده دارد.

همزمان با این تحرکات، برخی منابع محلی نیز از ورود نیروهای جیش الثوار (از یگان‌های زیر مجموعه SDF) و نیروهای الصنادید (جوانان قبیله شمر که تحت فرماندهی SDF و حمایت ائتلاف آمریکایی می‌باشند) به اطراف تاسیسات گازی کونکو و روستاهای حومه شمالی دیرالزور خبر می‌دهند.

علاوه بر افزایش تحرکات در استان دیرالزور، گفته می‌شود ائتلاف آمریکایی به مسلحین جیش سوریه الحره (مغاویر الثوره سابق) مستقر در پایگاه آمریکایی التنف واقع در استان حمص نیز دستور آماده‌باش داده است. فرماندهان آمریکایی از مسلحین جیش سوریه الحره خواستند تا در برابر هرگونه حمله احتمالی به شعاع ۵۵ کیلومتری پایگاه التنف آمادگی لازم را داشته باشند.

تاکنون علت این تحرکات به طور دقیق مشخص نشده است. این اخبار در حالی منتشر شده است که چندی قبل، رسانه‌های نزدیک به نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) اخبار منتشر شده در خصوص افزایش تحرکات نیروهای SDF و ائتلاف آمریکایی در استان دیرالزور را تکذیب کرده بودند؛ با این وجود، بررسی‌های تحولات جهان اسلام نشان می‌دهد که تحرکات طرف‌های مختلف اعم از نیروهای ارتش سوریه و مقاومت و نیروهای SDF و ائتلاف آمریکایی در استان دیرالزور طی هفته‌های اخیر با افزایش همراه بوده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.