ادعای قریب الوقوع بودن حملات مقاومت به مواضع آمریکا در سوریه توسط شبکه التغییر

برخی از رسانه‌های منطقه‌ای به نقل از مجله آمریکایی نیوزویک مسائلی از جمله معرفی تیپ امام حسین (ع) در سوریه و قریب الوقوع بودن حملات مقاومت به مواضع آمریکا در سوریه را مطرح کرده‌اند؛ موضوعاتی که همزمانی انتشار آن با تحرکات آمریکایی‌ها در عراق و سوریه جالب توجه می‌باشد.

مجله آمریکایی نیوزویک چندی قبل به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شد که یک یگان ویژه در سوریه به نام تیپ امام حسین (ع) که با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبط است، مسئولیت حملات مستقیم علیه اسرائیل و نیروهای آمریکایی در سوریه را برعهده دارد.

بر اساس ادعای این مجله، تیپ امام حسین (ع) در سوریه، یک یگان رزمی چند ملیتی متشکل از هزاران نیرو از سراسر غرب آسیا است و در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط شهید حاج قاسم سلیمانی تأسیس شد. حمص، مرکز اصلی عملیات و فرماندهی این تیپ است؛ اگرچه در سراسر سوریه و به ویژه در شهر حلب فعالیت دارند.

پس از انتشار این اطلاعات، شبکه‌های تلویزیونی منطقه‌ای از جمله شبکه التغییر گزارشی را با استناد به مطالب منتشر شده توسط مجله آمریکایی نیوزویک در این رابطه منتشر کرد.

به نظر می‌رسد مطالبی که در خصوص گروه‌های مقاومت و تیپ “امام حسین” وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه توسط مجله نیوزویک منتشر شده است، بیشتر به تحلیل شباهت دارد تا اطلاعات؛ به همین دلیل، احتمال دارد انتشار این اطلاعات غیردقیق و غلط با اهداف زیر انجام شده باشد:

۱- آمریکایی‌ها قصد دارند با انتشار اندک اطلاعاتی که در خصوص برخی از گروه‌های وابسته به نیروی قدس در سوریه جمع آوری کرده‌اند، بازخوردهای زیادی گرفته و با تحلیل واکنش افراد و رسانه‌های مختلف نزدیک به محور مقاومت و همچنین ارزیابی داده‌های آشکار، به اطلاعات مهمی دست پیدا کنند.

۲- به نظر می‌رسد که واشنگتن با انتشار گزارش‌های غلط، قصد دارد محور مقاومت را متهم به برنامه‌ریزی و آمادگی برای اقدام علیه آمریکایی‌ها در سوریه یا عراق کند تا با زمینه‌چینی و این پیوست‌های رسانه‌ای، شرایط را برای انجام حملات مثلا پیش‌دستانه علیه گروه‌های مقاومت مهیا سازد. بازنشر این گزارشات غلط و غیرواقعی توسط رسانه‌های منطقه‌ای و عربی نیز گمانه‌زنی‌ها در خصوص طرح جدید آمریکایی‌ها علیه محور مقاومت را تقویت می‌کند.

به هر روی، ایران هراسی، موضوع جدیدی نیست اما اینکه همزمان با افزایش تحرکات آمریکایی‌ها در عراق و سوریه، رسانه‌های ضد محور مقاومت در تلاش هستند تا به مخاطبان خود القا کنند نیروهای محور مقاومت در حال آماده شدن برای انجام حملات گسترده علیه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در منطقه می‌باشند، موضوع مهمی است که باید مورد بررسی فرماندهان محور مقاومت قرار گیرد.

شبکه التغییر: این تیپ ایرانی در سوریه با نفوذترین نهاد وابسته به ایران در سوریه است که با داعش مبارزه و بارها به نیروهای آمریکایی و اسرائیل حمله کرده است.
تحولات جهان اسلام
تحولات جهان اسلام
"تحولات جهان اسلام" اولین و تنها رسانه تخصصی پوشش اخبار و تحولات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا با ارائه دقیق ترین و بروزترین نقشه های میدانی. رویکرد "مجموعه تحولات"، رصد دقیق درگیریهای منطقه و بصورت ویژه جهان اسلام و ارائه بروزترین نقشه های میدانی و تحلیل ها از مسائل جاری و فرا روی منطقه است.
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی