ممنوعیت عزاداری شیعیان کشمیر پس از ۳۴ سال شکسته شد

پنجشنبه 5 مرداد 1402 - 21:35
https://iswnews.com/?p=99532
عزاداری محرم شیعیان کشمیر در شهر سرینگر

دولت هند پس از ۳۴ سال ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری توسط دسته های عزاداری شیعیان در ماه محرم در شهر سرینگر مرکز ایالت کشمیر را لغو کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” طبق اعلام قبلی دولت هند، هیئت های عزاداری شیعیان کشمیر می توانند از ساعت ۶:۰۰ صبح روز ۵ مرداد ماه، به مدت دو ساعت در میادین اصلی شهر سرینگر دسته های عزاداری برپا کنند. این اقدام با استقبال پرشور شیعیان کشمیر روبرو شد و حضور گسترده مردم در این مراسم منجر شد تا مراسم عزاداری به مدت هفت ساعت تمدید شود.

رسانه‌های داخلی و خارجی لغو ممنوعیت برگزاری عزاداری محرم در شهر سرینگر را دستاورد مهمی برای شیعیان کشمیر تلقی کرده که نتیجه سالها مقاومت شیعیان کشمیر است.

شیعیان کشمیر در این مراسم با در دست داشتن پرچم های ایران و امام خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی هتک حرمت مقدسات اسلام و قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک را نیز محکوم کردند.

شیعیان کشمیر در ۳۴ سال گذشته با وجود ممنوعیت برگزاری عزاداری محرم در شهر سرینگر، در میادین اصلی این شهر حضور پیدا می کردند اما با مقابله پلیس و نیروهای امنیتی هند روبرو میشدند و درگیری آنها به مجروحیت تعداد زیادی از عزاداران میشد.

ویدیو: بخش هایی از عزاداری پرشور شیعیان کشمیر در شهر سرینگر
ویدیو: بخش هایی از عزاداری پرشور شیعیان کشمیر در شهر سرینگر
ویدیو: بخش هایی از عزاداری پرشور شیعیان کشمیر در شهر سرینگر
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.