وزیر خارجه سوریه با وزیر مشاور امارات و معاون وزیر خارجه عربستان در پایتخت مصر دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و تقویت آن رایزنی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه در ۱۵ شهریور ماه با احمدعلی الصایغ، وزیر مشاور امارات متحده عربی و رئیس هیئت این کشور در نشست گفتگوی سیاسی کشورهای عربی و ژاپن در قاهره دیدار و با وی در مورد روابط دوجانبه بین دو کشور و راه های تقویت آن گفتگو کرد.

المقداد با ستودن نقش امارات در دوران عضویت در شورای امنیت در دفاع از منافع کشورهای عربی، از حمایت‌های بشردوستانه امارات از زلزله زدگان سوریه زلزله قدردانی کرد.الصایغ نیز به نوبه خود محبت و قدردانی مردم و رهبری امارات را نسبت به رهبری و مردم سوریه ابراز کرد و آرزوی امارات متحده عربی برای بهبود سریع سوریه و بازگرداندن نقش آن را که بر امنیت منطقه و کشورهای عربی تاثیرگذار است، اعلام نمود.

وزیر خارجه سوریه همچین با ولید عبدالکریم الخریجی، معاون وزیر امور خارجه عربستان و رئیس هیئت این کشور در نشست قاهره دیدار کرد و دو طرف بر تمایل دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه تاکید کردند.

طرفین در این دیدار، از افزایش سطح روابط دمشق و ریاض که پس از دیدار رئیس جمهور سوریه و محمد بن سلمان، ولیعهد در جریان اجلاس سران کشورهای عربی در جده صورت گرفت، ابراز خرسندی کردند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.