در حالی که تمام توجه رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی معطوف به نبرد میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین شده است، تنش‌ها در سوریه به ویژه در مناطق شمالی این کشور در سه روز اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” هواگردهای ارتش ترکیه طی ۷۲ ساعت اخیر دستکم ۱۴۶ هدف در شمال سوریه را مورد حمله قرار دادند. جنگنده‌های روسیه و توپخانه ارتش سوریه نیز به‌صورت مداوم و مستمر مواضع متعلق به مسلحین و تروریست‌ها را در منطقه ادلب بمباران کردند.

حملات هوایی بی امان ترکیه به مناطق شمالی سوریه پس از حمله تروریستی به وزارت کشور ترکیه در آنکارا و به بهانه مبارزه با تروریسم PKK انجام می‌شود. حملات ارتش سوریه به ادلب نیز پس از حمله تروریستی پهپادی به دانشکده نظامی حمص که منجر به شهادت ۸۹ نفر شد انجام می‌شود.

بر اساس اعلام منابع محلی، ۲۴ تاسیسات زیرساختی، ۸۷ ساختمان مسکونی، ۱۴ مقر ارتش سوریه، ۱۰ مقر متعلق به SDF، شش مزرعه کشاورزی، سه کارخانه، یک مدرسه و یک بیمارستان هدف حملات هواگردهای ارتش ترکیه قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر، تنش‌ها میان ارتش سوریه و سایر گروه‌های مسلح در شمال و شمال غربی سوریه به دلیل حمله پهپادی به دانشکده نظامی حمص و به تبع آن، افزایش حملات توپخانه‌ای و هوایی سوریه به مواضع مسلحین افزایش یافته است.

در ۱۵ و ۱۶ مهر ماه، مواضع مسلحین در مناطق نیرب، الفطیره، الرویحه، اریحا، داره عزه، ادلب، جسر الشغور هدف حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه قرار گرفت. جنگنده‌های ارتش روسیه نیز مواضع مسلحین در معره مصرین و کبانی را مورد هدف قرار دادند.

مسلحین نیز در پاسخ به این حملات، مناطق نبل و الزهرا و قرداحه را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند. همچنین منابع محلی مدعی شدند که یک فروند پهپاد انتحاری در نزدیکی دانشکده نظامی حلب توسط سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه رهگیری و منهدم شده است. جزئیات بیشتر و آمار تعداد تلفات این حملات منتشر نشده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.