سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای از حمله به بستن دریای سرخ به روی کشتی های تجاری و نظامی آمریکایی و اصابت چند فروند موشک به این کشتی ها خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این بیانیه گفت: درگیری امروز با تعدادی کشتی و ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن و تنگه باب المندب در حالی رخ داد که این ناوها از دو کشتی تجاری آمریکایی حفاظت می کردند. نیروهای مسلح یمن در این درگیری که بیش از دو ساعت به طول انجامید، از تعدادی موشک بالستیک استفاده کردند و نتایج این درگیری به شرح زیر است:

– اصابت مستقیم موشک به کشتی جنگی آمریکایی
– اجبار دو کشتی تجاری آمریکایی به عقب نشینی و بازگشت از محل درگیری
– تعدادی از موشک های بالستیک ما علیرغم مقابله ناوهای جنگی آمریکایی به اهداف خود رسیدند.

سرتیپ سریع در ادامه این بیانیه بر تداوم عملیات نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوز و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، به جلوگیری از کشتیرانی به سمت بنادر اسرائیلی در فلسطین اشغالی از طریق دریاهای سرخ و عرب تاکید کرد و گفت که این نیروها با هدف قرار دادن تمام اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریاهای سرخ و عرب، تمام اقدامات نظامی لازم را در چارچوب حق مشروع برای دفاع از کشور، مردم و ملت یمن انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است که مرکز تجارت دریایی بریتانیا عصر امروز از دریافت گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در ۵۰ مایلی جنوب بندر المخا در جنوب غرب یمن خبر داده بود. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مدعی است که ناوشکن گراولی در جریان این درگیری دو فروند موشک انصارالله را که به سمت ناو دیترویت در خلیج عدن شلیک شده بود، رهگیری کرده و موشک سوم در دریا سقوط کرده است.

بیشتر بخوانید: سرتیپ یحیی سریع: یک کشتی آمریکایی مورد حمله موشکی ما قرار گرفت

بیانیه نیروهای مسلح یمن
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.