آخرین اخبار از جبهه جنوب لبنان، ۲ فروردین ۱۴۰۳

جمعه 3 فروردین 1403 - 16:36
https://iswnews.com/?p=115767

نیروهای حزب الله شب گذشته پنج حمله دیگر به مواضع ارتش اسرائیل در شمال فلسطین اشغالی انجام دادند که جزئیات آن شامل موارد زیر است:

– حمله به ساختمان مورد استفاده سربازان اسرائیلی در شهرک نتوعا.
– حمله راکتی به شهرک شلومی.
– حمله به ساختمان مورد استفاده سربازان اسرائیلی در شهرک زرعیت.
– حمله راکتی به دو ساختمان از مواضع نظامیان اسرائیلی در شهرک راموت نفتالی.
– حمله به یک نظامی اسرائیلی در شهرک زرعیت با گلوله‌های توپخانه‌ای.

جنگنده‌های اسرائیلی نیز شب گذشته مناطق طربیخا، مروحین و بین مناطق رامیه و القوزح را بمباران کردند. مناطق علما الشعب، الناقوره و الجبین نیز مورد حمله توپخانه‌ای صهیونیست‌ها قرار گرفتند.

ویدیو: حمله رزمندگان واحد ضدزره حزب الله به محل استقرار یک نیروی اطلاعاتی-نظامی ارتش اسرائیل در شهرک متولا (المطله). این حمله روز گذشته ۲ فروردین ماه انجام شده است.

متولا شمالی ترین نقطه فلسطین اشغالی است که در کنترل اسرائیل قرار دارد. این منطقه یکی از تاریخی ترین روستاهای شمال فلسطین است که یهودیان روس تبار در ابتدای قرن ۱۹ میلادی با پرداخت پول به ساکنان دروزی این منطقه صاحب آن شدند.

ارتش اسرائیل در این منطقه یک پاسگاه مهم نیز احداث کرده است. پاسگاه متولا در ارتفاع بالایی واقع شده و بر مرزهای جنوبی لبنان اشراف مناسبی دارد، اما حملات دقیق حزب الله به مواضع ارتش اسرائیل در روزهای ابتدایی جنگ باعث شد تا صهیونیست ها این منطقه را ترک کنند و اکثر ساختمان‌های متولا در حال حاضر خالی از سکنه صهیونیست‌ها است. این منطقه از ابتدای جنگ تاکنون بیش از ۴۰ بار مورد حمله حزب الله قرار گرفته است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.