به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، جزئیات شش عملیات موشکی و پهپادی علیه کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی و همچنین مواضع اسرائیل در بندر ایلات واقع در جنوب فلسطین اشغالی را اعلام کرد.

بر اساس این بیانیه، نیروهای مسلح یمن طی ۷۲ ساعت گذشته شش عملیات نظامی با استفاده از تعداد زیادی موشک بالستیک و پهپاد انجام دادند که جزئیات آن به شرح زیر است:

  • نیروی دریایی و نیروی موشکی چهار عملیات مشترک بر روی چهار کشتی انجام دادند که شامل کشتی آمریکایی مرسک ساراتوگا (MAERSK SARATOGA) در خلیج عدن، کشتی آمریکایی ای پی ال دیترویت (APL DETROIT) در دریای سرخ، کشتی انگلیسی هوانگ پو (HUANG PU) در دریای سرخ و کشتی پریتی لیدی (PRETTY LADY) که عازم بنادر فلسطین اشغالی بود.
  • نیروی پهپادی ارتش یمن نیز در یک عملیات نظامی ویژه، دو ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ مورد حمله قرار داد.
  • نیروی موشکی در یک عملیات نظامی تعدادی از اهداف اسرائیلی را در منطقه ام الرشراش (ایلات) در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار داد.

سرتیپ یحیی سریع در پایان این بیانیه گفت که نیروهای مسلح یمن این عملیات ها را به تمامی مجاهدین گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه تقدیم می‌کند و تاکید می‌کنند که عملیات‌های بیشتری را علیه تمامی اهداف متخاصم و تداوم تصمیم برای جلوگیری از کشتیرانی اسرائیل یا کسانی که عازم بنادر اشغالی هستند، در دریاهای سرخ و عرب و اقیانوس هند انجام خواهند داد. وی همچنین افزود، این عملیات‌ها تنها با توقف جنگ و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه متوقف می‌شوند.

عملیات ارتش یمن علیه کشتی‌های مرسک ساراتوگا، ای پی ال دیترویت، هوانگ پو و پریتی لیدی ۵۵، ۵۶، ۵۷ و ۵۸مین عملیات و حمله پهپادی به دو ناوشکن آمریکایی ۵۹مین عملیات علیه کشتی‌های اسرائیل، آمریکا، انگلیس و کشتی های وابسته به آنها در دریاهای سرخ و عرب به شمار می‌رود. همچنین حمله موشکی نیروهای مسلح یمن به ایلات، هجدهمین عملیات موشکی و پهپادی یمنی‌ها علیه مواضع اسرائیل در فلسطین اشغالی محسوب می‌شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.