عملیات مشترک ارتش یمن و مقاومت عراق علیه اسرائیل

پنجشنبه 17 خرداد 1403 - 23:12
https://iswnews.com/?p=119162

نیروهای مسلح یمن و مقاومت عراق با استفاده از چند فروند پهپاد انتحاری، دو عملیات مشترک در بندر حیفا در فلسطین اشغالی انجام دادند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ی عصر روز ۱۷ خرداد ماه درباره عملیات نظامی مشترک با مقاومت اسلامی عراق گفت: «در عملیات اول، دو کشتی حامل تجهیزات نظامی در بندر حیفا هدف قرار گرفت. در عملیات دوم یک کشتی هدف قرار گرفت که تصمیم ممنوعیت ورود به بندر حیفا در فلسطین اشغالی را نقض کرد. این دو عملیات با چند فروند پهپاد انتحاری انجام شد و اصابت به یاری خداوند دقیق بود.»

سرتیپ سریع تصریح کرد، این عملیات‌ها در پاسخ به کشتارهای دشمن اسرائیلی در منطقه رفح انجام شده و اسرائیل باید منتظر عملیات‌های مشترک با کیفیت بیشتری در آینده باشد تا حملات جنایتکارانه و وحشیانه شان در نوار غزه متوقف شود و محاصره آنها برداشته شود.

وی در پایان این بیانیه افزود، نیروهای مسلح یمن از تمامی ارتش‌های عربی می‌خواهند در عملیات‌های حمایتی از مقاومت فلسطین برای انجام وظیفه دینی و انسانی خود در قبال مردم فلسطین شرکت کنند.

مقاومت اسلامی عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید حمله پهپادی مشترک با نیروهای مسلح یمن به بندر حیفا، تاکید کرد که عملیات‌های مشترک با سرعت فزاینده‌ای علیه اسرائیل ادامه خواهند یافت.

بیانیه مقاومت عراق درباره عملیات مشترک با ارتش یمن علیه اسرائیل

این عملیات، اولین عملیات مشترک بین نیروهای ارتش یمن و مقاومت عراق علیه اسرائیل است و جزئیات دقیقی از نحوه اجرا و تسلیحات به کار رفته در آن منتشر نشده است. پیش از این عملیات، گروه‌های مقاومت فلسطین بارها عملیات‌های مشترکی را علیه اسرائیل اجرا کردند اما وسعت، اهمیت و کیفیت آن به اندازه این عملیات بالا نبوده است. بنابراین، این عملیات سرآغاز دور جدیدی از عملیات‌های گروه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی است و فشارهای اقتصادی و نظامی زیادی را به این رژیم وارد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ارتش یمن موشک “فلسطین” را به ایلات شلیک کرد (ویدیو)

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.