اخبار
تحولات یمن ۲۰ خرداد ۹۷؛ آخرین اخبار الحدیده + ویدیو از جبهات درگیری
اخبار, عکس, غرب آسیا, ویدیو, یمن ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

ویدیو مربوط به جبهات درگیری به ترتیب الجاح، المهاشمه در الجوف و مأرب


۱- الحدیده:

پس از آغاز مرحله دوم عملیات الحدیده از سوی نیروهای تحت حمایت امارات؛ درگیریها و حملات سنگین هوایی و موشکی با حمایت ائتلاف سعودی، در جنوب الحدیده آغاز شد.
درگیری زمینی در حال حاضر در حومه الجاح و الطائف متمرکز بوده که طبق آخرین تغییرات؛ ائتلاف از سیطره بر الطائف و الجاح اطلاع داد‌ه است. اما انصارالله سقوط الجاح را تکذیب کرده و از تداوم درگیریها و بسته بودن جاده ساحلی خبر داده اند.

حملات ایذایی انصارالله به حیس (در سه راهی العدین) و الفازه نیز همچنان گزارش می شود.

آغاز فاز دوم عملیات الحدیده قطعا بی ربط با اظهارات وزیر دفاع آمریکا «جیمز ماتیس»، در خصوص مشارکت نیروهای آمریکایی در این عملیات نیست. (وی در اظهاراتی رسمی مقابله با حوثی ها (انصارالله) را مقابله با ایران دانسته بود.)

در حومه جنوبی الحدیده نیز هنوز العقر (جنوب فرودگاه الحدیده) در کنترل انصارالله است و با این حساب فاصله تا الحدیده بیش از ده کیلومتر است.

بامداد گذشته هم شلیک و اصابت یک فروند موشک قاهر، به سمت مواضع نیروهای تحت حمایت امارات در جنوب الحدیده تایید شد.

۲- شلیک چند موشک به سمت جنوب عربستان در جمعه شب گذشته
استانهای جنوبی عربستان نظیر نجران و خمیس مشیط هدف حداقل دو فروند موشک یمنی قرار گرفتند که ائتلاف سعودی از دفع حملات خبر داد.
همچنین سخنگوی ائتلاف سعودی از اصابت یک فروند موشک به مناطق مسکونی جیزان و کشته شدن سه نفر در اثر این حمله اطلاع داد که مصدر این حمله فعلا مشخص نیست.
 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان ۱۰۰ هزار تومان

 

مبلغ دلخواه

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.