مخالفت هئیت تحریرالشام از پیوستن به اتحاد مسلحین ترکیه در شمال غرب سوریه

شنبه ۲۰ مرداد ۹۷ - ۱۷:۱۳
https://iswnews.com/?p=13835

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تروریست های تحریرالشام پیشنهاد ترکیه مبنی بر پیوستن و ادغام این گروه با اتحاد مسلحین تحت حمایت ترکیه در شمال غرب سوریه را بشدت رد کرد.

هفته گذشته گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه در شمال سوریه، تحت نظارت و دستور ترکیه اقدام به ادغام در یکدیگر و ایجاد یک اتحاد و تشکیلات جدید با نام “جبهه الوطنیه للتحریر” کردند.

 

هدف از ایجاد این گروه توسط ترکیه، اولا تجمیع گروه های مختلف مسلح زیر یک پرچم و رسمیت و هویت بخشیدن به آنها بعنوان یک نیروی نظامی متحد و سازمان یافته است که توسط یک عضو رسمی ناتو یعنی کشور ترکیه حمایت و پشتیبانی میشود.

دوما ترکیه مکررا از سوی سوریه و متحدانش به عملکرد منفعل و خنثی در مبارزه با تروریست های تحریرالشام و تروریست های خارجی متهم میشود؛ ترکیه با ترفند ایجاد گروه جدید تلاش میکند تا از فشارهای رسانه ای و سیاسی بکاهد و با نشان دادن اینکه از طریق این گروه در حال مبارزه با تروریست های تحریرالشام است؛ از آغاز عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه در شمال غرب سوریه جلوگیری کند.

 

با این وجود به نظر میرسد برای این ترفند ترکیه کمی دیر باشد، چرا که از مدت ها پیش وعده پاکسازی شمال غرب سوریه و بصورت ویژه استان ادلب توسط اتحاد سوری-ایرانی-روسی داده شده است و با ارسال تجهیزات سنگین به شمال سوریه و تجمیع قوا، هر روز به ساعت صفر عملیات نزدیک تر میشویم.

از این رو طی روزهای اخیر ترکیه پیشنهادی را به تحریرالشام ارائه کرد تا با پیوستن این گروه به اتحاد جدید مسلحین در شمال سوریه، در واقع صورت مسئله ی حمله سوریه و متحدانش به استان ادلب را پاک کند!

یکی از دلایل اصلی عملیات نظامی ارتش سوریه و متحدان در شمال غرب سوریه وجود گروه های تروریستی وابسته به القاعده مانند هیئت تحریرالشام است.

 

با رد پیشنهاد ترکیه توسط تحریرالشام به نظر میرسد که آخرین تلاشهای ترکیه نیز برای جلوگیری از عملیات نظامی در استان ادلب ناکام مانده است…

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ] [maxbutton id=”6″ ]

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. شایان کریمی گفت:

  ارتباط و شیوه تعامل ترکیه با القائده بخصوص در چند سال اخیر از نکات عجیب(البته ن چندان در کلیتش) داستان سوریه بوده است. از یک طرف ادعای پاکسازی و برخورد با ان را دارند از طرف دیگر اکثر مناطق مرزی ادلب و ترکیه در دست القائده ست. جدا از موارد متعدد کمک تسلیحاتی ترکیه به این گروه بر کسی همچنین پوشیده نیست که عبور و مرور نیرو های ترکیه نیز در ادبی بدون هماهنگی کامل با القائده و با توجه به محل ایست های بازرسی عملا ناممکن است اما این مورد اخیر دیگر یک شاهکار واقعیست درحالی که کلا وظیفه ترکیه مبارزه و نابودی گروه های تندرو با کمک مسلحین مثلا میانه رو است تقاضای ادغام این دو را داده است!!!

 2. ناشناس گفت:

  درهمین عفرین خانه هارو غارت میکنن وتجاوزمیکنن و‌دلیلشون اینه که کردها کفار هستن
  رژیم پانترک وفاشیست تروریستیه اردوغان مسئول بدبختی مردم سوریه هست

 3. ناشناس گفت:

  خیلی مسخره هست بخدا!!!!
  انگاری که یک آدم جانی رو بیاریم پیش خودمون و بااین کار بخوایم بگیم دیگه جانی نیست چون زیرنظرماست!!؟!

  حالااین نوعثمانیهای متجاوز میخوان تروریستهای القاعده رو بیارن زیر نظر خودشون ،انگاری که بااین کار دیگه ازتروریست بودن معاف میشن!؟!؟!

تبلیغات در تحولات جهان اسلام