اخبار
آیا جنایت ضحیان آخرین اشتباه ائتلاف سعودی در یمن خواهد بود؟
اخبار, غرب آسیا, یمن ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ دیدبان حقوق بشر بمباران اتوبوس کودکان یمنی در ضحیان استان صعده را جنایت جنگی دانست و خواستار توقف فروش سلاح به ائتلاف سعودی شد.

بر این اساس دیدبان حقوق بشر ضمن درخواست توقف فروش سلاح به ائتلاف سعودی؛ انگلیس و فرانسه و آمریکا را بزرگترین فروشندگان سلاح به ائتلاف سعودی خواند. همچنین ۲۵ مورد حمله غیر قانونی دیگر از ائتلاف سعودی به یمنی ها ثبت شده است که در آن تسلیحات ساخت و منشاء آمریکا وجود داشته است.

رسانه ها و سخنگوی ائتلاف سعودی پس از این جنایت؛ بمباران را مشروع و حمله به نظامیان انصارالله خواندند اما نهایتا دیروز پس از فشارهای بین المللی، طی بیانیه ای رسمی به اشتباه خود اعتراف کردند و ضمن ابراز همدردی به داغ دیدگان این جنایت تسلیت گفتند و اعلام کردند که مسببان این حادثه تحت پیگرد قرار میگیرند.

لینک خبر رسمی رسانه سعودی مبنی بر اعتراف و اشتباه خواندن جنایت ضحیان

 

این جنایت در تاریخ هجدهم مرداد ماه سال ۹۷ توسط بمباران جنگنده های ائتلاف سعودی انجام گرفت که طی آن ۵۲ نفر شهید و ۷۹ نفر زخمی شدند و بیشتر این تعداد را کودکان را شامل می‌شود.

 

 

لطفا برای بهبود خدمت رسانی از ما حمایت فرمایید

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "آیا جنایت ضحیان آخرین اشتباه ائتلاف سعودی در یمن خواهد بود؟"

ناشناس :

اینکه خدا لعنت کنه عربستانو واسه جنایاتش شکی نیست اما یک چیز خیلی مهم است که در خیلی جاهایی دیگه که این کارارو کردن اما یک اشتباه شد خالی هم نگفتن و سازمان ملل هم اصلا گلو جر نداد خیلی عجیبه

۱۱
۲